‘Tarihin en büyük Bitcoin etkinliği’ Bitcoin 2021 Miami’de başladı

Bitcoin 2021 ana konferans günü bugün başlıyor ve belediye başkanı Francis Suarez, Twitter CEO’su Jack Dorsey, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ve diğerleri. Miami’de en az 12.000 katılımcının satıldığı, tarihin en büyük Bitcoin etkinliği olan Bitcoin 2021, dünyanın en büyük endüstri oyuncularından bazılarıyla başlıyor.

Konferans, organizatörlerin 50.000’den fazla katılımcı beklediği COVID-19 pandemisinin ardından ortaya çıkacak en büyük kripto toplantılarından biri olacak . Konferansın resmi olmayan bir bölümü Perşembe günü Galaxy CEO’su Mike Novogratz ve BitGO CEO’su Mike Belshe’nin yer aldığı bir “Balina Günü” ile başladı .

Etkinlik, ana “Nakamoto Sahnesi”nin yanı sıra “Stacking Sats Sahnesi” ve “Fiat Sonu Sahnesi” gibi yan sahneler de dahil olmak üzere birden fazla sahne içeren “daha ​​çok bir müzik festivali gibi” olacak şekilde konumlandırıldı.

Bitcoin 2021, “Bitcoin başkenti” Miami’ye taşındı

Konferansa, 2012 yılında Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından ortaklaşa kurulan bir kripto yayını olan Bitcoin Magazine ev sahipliği yapıyor . Başlangıçta Los Angeles, California’da gerçekleşecek olan Bitcoin 2021, belediye başkanı Francis Suarez’in başlamasıyla bu yılın başlarında Miami’ye taşındı. Miami’yi “dünyanın kripto para başkenti” olarak kurmak için kampanya yürütüyor.

Etkinlik organizatörleri, “Belediye Başkanı Francis Suarez, Miami’yi dünyanın Bitcoin başkenti yapmak için bir oyun oynuyor, bu yüzden doğal olarak, katılımcılar ve sakinler için güvenli olur olmaz, tarihin en büyük Bitcoin konferansını şehrine getirmemizi istedi.” Mart ayında söyledi.

Birinci günün önemli konuşmacıları

Belediye Başkanı Suarez’in kendisi, ana konferansın birinci gününün açılış konuşmacısı olacak ve etkinliği ana Nakamoto Sahnesi’nde saat 9:00 ET’de açılış konuşmalarıyla başlatacak.

Etkinlikte Senatör Cynthia Lummis ve ABD kripto yanlısı Temsilci Warren Davidson da dahil olmak üzere bazı ABD hükümet yetkilileri yer alacak. Ocak ayında Senato’ya giren Lummis, bu yılın başlarında Bitcoin’e ( BTC ) desteğini sergiledi ve Twitter’da lazer göz flaşı çetesinin  bir parçası olarak lazer göz fotoğrafını benimsedi . Davidson ve Lummis, saat 15:35’te “Bitcoin İnovasyonunu Amerika’ya Getirmek” adlı bir panelde konuşacaklar.

Bitcoin 2021 ayrıca, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun eski başkanı Chris Giancarlo ve Birleşik Devletler Para Birimi Denetçiliği Ofisi ve mevcut Binance’in para biriminin eski vekil denetçisi Brian Brooks da dahil olmak üzere eski ABD hükümeti düzenleyicilerini de içerecek. ABD CEO’su. Giancarlo ve Brooks, finansal inovasyonu saat 13:45’te ET’de tartışacaklar.

Diğer önemli Nakamoto Stage konuşmacıları arasında BitGold yaratıcısı Nick Szabo, Gemini kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss, Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, eski başkan adayı ve kongre üyesi  Ron Paul ve büyük kripto ve blockchain yatırımcısı Tim Draper yer alıyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, kripto endüstrisinin banka dışı banka fırsatlarını İnsan Hakları Vakfı baş strateji sorumlusu Alex Gladstein ile saat 12:25 ET’de tartışmaya hazırlanıyor. Dünyanın en büyük ünlülerinden bazıları, büyük Bitcoin 2021 etkinliğinde eksik değil. Paris Hilton, bu kripto topluluğunun bir parçası olmayı sevdiğini belirten Perşembe günü bir tweet ile katılımını duyurdu. NFT’lerle ilgili Nisan ayındaki makalesinde, bu yılın başlarında kripto para birimi endüstrisine büyük bir hamle yaptı ve takas edilemeyen tokenler konusunda iyimser olduğunu belirtti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir