Texas’daki kripto kullanıcıları yakında büyük süpermarketlerde kripto para alıp satabilecekler

Vali Greg Abbott, kendisinin bir “kripto kanun teklifi destekçisi” olduğunu söylemesiyle, eyalet zaten madencileri cezbetmesi ve kripto yanlısı yasaları geçirmeye çalışmasıyla tanınmaya başladı.

Marketten satın almak için kripto varlıklarını nakde çevirmek isteyenler, yakında Teksas’taki birçok H-E-B süpermarkette bunu yapabilecekler. 

Houston Chronicle’dan Cuma günü yayınlanan bir rapora göre, kripto ATM firması Coin Cloud, Houston bölgesindeki 29 H-E-B konumuna makine kurmaya hazırlanıyor. ATM’ler müşterilere Bitcoin dahil 30’dan fazla kripto para alım-satım sağlayacak, Ethereum ( ETH ), dogecoin ( DOGE ), Litecoin ( LTC ), belli defi jetonları, ve dolara endeksli stablecoin olarak planlanmış.

Coin Cloud CEO’su ve kurucusu Chris McAlary, “perakendecilerin gelecekte dijital para biriminin oynadığı önemli rolün giderek daha fazla farkına varmalarını” beklediğini söyledi. Kripto ATM şirketi bildirildi müşterilerin nakit, banka kartları ve kredi kartları ile kripto işlemlerini yapmak için bir h-e-b mağazasında onun 2000 makinesini kuruyor.

Eyaletin yenilenebilir enerji kaynakları ve gevşek bir şekilde düzenlenmiş elektrik şebekesi göz önüne alındığında, Teksas kripto madenciliği firmaları için bir şekilde önemli nokta haline geliyor. Blockcap, Austin’de ofisler kuracağını duyurdu ve Riot Blockchain, eyalet başkentinin doğusunda bir veri tesisini 650 milyon dolara almayı planladığını söyledi. 1905 yılında kurulan H-E-B, eyalet ve Meksika genelinde 400 lokasyonu ile Teksas’ın en eski süpermarket zincirlerinden biridir. Şirket sıralanmış Kuzey Amerika’da üst gıda ve sarf perakendecilerin Progresif Grocer en 2021 listesinde 13th olmuştur.