Visa ve Paypal, Kripto Odaklı Blockchain Capital’in Yeni 300 Milyon Dolarlık Fonuna Yatırım Yapıyor

Visa Inc. ve Paypal, Blockchain Capital’in yeni fonuna yatırım yaptı. Risk sermayesi şirketi, yalnızca kripto ekosistemi ve blok zinciri teknolojisine odaklanıyor.

Blockchain Capital Salı günü, beşinci girişim sermayesi fonu (Fund V) için 300 milyon dolar topladığını duyurdu.

Paypal ve Visa yatırımcılar arasındaydı. Diğerleri arasında emeklilik fonları, büyük üniversite bağışları ve dünyanın dört bir yanından aile ofisleri yer alıyor, şirket, Paypal ve Visa dahil olmak üzere seçkin yatırımcıların stratejik ortaklık programına katılacağını da sözlerine ekledi.

Blockchain Capital, kendisini “yalnızca blockchain teknolojisine ve kripto ekosistemine odaklanmak için kurulan ilk risk sermayesi şirketi” olarak tanımladı. Firma, kurulduğu 2013 yılından bu yana ekosistem genelinde 110’dan fazla şirkete, protokole ve kripto varlığına yatırım yaptı. Portföyünde Coinbase, Kraken, Anchorage ve Opensea gibi büyük kripto şirketleri yer alıyor. Ayrıca Defi oyuncuları içerir: Aave, Nexus Mutual ve UMA.

Paypal’ın başkan yardımcısı ve blockchain, kripto ve dijital para birimleri genel müdürü Jose Fernandez da Ponte şunları söyledi:

“Paypal, dijital para birimlerini daha erişilebilir, kullanışlı ve güvenli hale getiren bir şirketler ekosistemini geliştirmeye kendini adamıştır. Blockchain Capital’in yeni fonuna yatırım yapmak, merkezi olmayan ekonominin geleceğini ve yeni finansal hizmetler dalgasının geleceğini yönlendiren girişimcilerle ilişki kurmamızı sağlıyor.”

Paypal, geçen yılın sonundan beri bir kripto hizmeti sunuyor. CEO Dan Schulman, ilk çeyrekte şirketin kripto işinin “gerçekten harika sonuçlar” gösterdiğini ve kripto para birimlerine olan talebin şirketin ilk beklentilerinin “ çoklu ” olduğunu söyledi. Ödeme devi geçen ay kripto para birimlerinin üçüncü taraf cüzdanlara çekilmesine izin vereceğini söyledi .

Visa ayrıca bazı kripto projeleri üzerinde çalışıyor. Geçen ay CEO Al Kelly, şirketin üzerinde çalıştığı kripto alanındaki beş önemli alanı özetledi. O sözü Bizim odak biz bu alanda görüyoruz beş farklı fırsatlar üzerindedir ve bunun çok büyük bir şekilde eğildiğimiz bir alan olduğunu söyleyebilirim ve bence son derece iyi konumlandırılmış.

Visa Inc.’in finans direktörü Vasant Prabhu, Visa’nın Blockchain Capital’in fonuna yaptığı yatırımla ilgili olarak şunları söyledi:

“Visa ağında veya ötesinde olsun, her türlü para hareketini geliştirmeye odaklandık. Blockchain Capital ile olan ilişkimiz sayesinde, dijital para birimlerinin gelecekte oynayacağı rolü şekillendirme ve destekleme çabalarımızı derinleştiriyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir