WallStreetBets, Borsada İşlem Gören Portföyleri (ETP) Başlatmak için Balancer ile Ortaklık Yapıyor

WSBDApp, Balancer’da topluluk tarafından oylanan borsada işlem gören portföyleri yayınlayarak DeFi kullanımını geliştirmeyi amaçlamaktadır.

WallStreetBets veya WSB olarak da bilinen r/wallstreetbets, katılımcıların hisse senedi ve opsiyon ticaretini tartıştıkları bir subreddittir.

WallStreetBets hareketiyle ilgili blok zinciri tabanlı ticaret platformu WSBDApp, Balancer’ın V2 platformunda borsada işlem gören portföyleri (ETP’ler) başlatmak için Balancer ile ortaklık kurdu. Bu ürünler, alternatif yatırım fırsatları arayan perakende yatırımcılar için ademi merkeziyetçiliği geliştirmeyi amaçlayacaktır.

Otomatik portföy yöneticisi ve likidite sağlayıcısı olan Balancer, WBSDApp’in yeni ETP’lerini platformunun yakın zamanda piyasaya sürülen ikinci versiyonunda kullanıma sunmasını sağlayacak.

WSBDApp, 2012’deki başlangıcından bu yana WallStreetBets’in misyonu olan sözde “küçük adam”ı portföylerin merkezi olmayan yapısı aracılığıyla desteklemeyi amaçlıyor. Perakende yatırımcılar, topluluk tarafından seçilen fiat bağlantılı sabit paralar, tokenize edilmiş emtialar ve kripto para birimleri ile enflasyona karşı korunabilecekler.

WSBDApp topluluğu da portföyleri derlemek ve yeniden dengelemek için oy kullanacak. Duyuruya göre, bu adımlar “DeFi’nin olanaklarını daha da genişletecek ve hem kripto yerli hem de geleneksel yatırımcılara kripto maruziyetini artıracak.”

Balancer Labs CEO’su Fernando Martinelli şunları söyledi:

“WSBDApp ile ortak olmaktan ve geleneksel yatırım ile DeFi yatırımı arasındaki uçurumu kapatmaktan heyecan duyuyoruz. WallStreetBets, erişilebilirliği DeFi’ye ölçeklendirme misyonumuzu paylaşıyor ve onları ekosistemimize davet etmekten heyecan duyuyoruz.”

ETP’ler Nasıl Çalışır?

Basın açıklaması, borsada işlem gören portföylerin ETF’lere veya endeks fonlarına benzer şekilde çalışacağını açıkladı. Enflasyonu önlemek için tamamen likit, gözetimsiz ve dengeli olmalarını sağlayarak seçilmiş bir token portföyü oluşturacaklar.

WSBDApp CEO’su BTCVIX konuyla ilgili şu yorumu yaptı: “WallStreetBets topluluğunda herkes için bir şeyler var ve ETP’ler gibi demokratik araçlarla dünyaya finansal piyasaların gerçekten nasıl yönetilmesi gerektiğini gösteriyoruz. Balancer, topluluğumuza bu portföylere erişmek ve değerlendirmek için ihtiyaç duydukları verileri sağlayarak gerçekten eğitimli finansal kararlar alınmasını sağlıyor.”