ABD Belediye Başkanı, Fed Daha Fazla Dolar Basmaya Devam Etdikçe Bitcoin’in Yükselmeye Devam Edeceğini Söyledi

ABD’nin Jackson kentinin Tennessee belediye başkanı, Fed para basmaya devam ettikçe bitcoin fiyatının yükselmeye devam edeceğini açıklıyor. Bitcoin’in “kesinlikle geleceğin para sistemi” olduğuna inanıyor.

ABD’nin Tennessee eyaletinin Jackson kentinden Belediye Başkanı Scott Conger, Cumartesi günü Fed’in para basma politikasıyla ilgili olarak bitcoin fiyatı hakkında yorum yaptı. Şunları yazdı:

“Federaller daha fazla USD basmaya devam ettikçe, bu grafik yükselmeye devam edecek. Bitcoin mevcut olabilir, ancak kesinlikle gelecekteki para sistemidir ve 21M’den sonra artık yoktur.”

BTC belediye başkanı fiyatın $ 49,626.81 olduğuna dair tweet attı. Yazım sırasında, kripto para biriminin fiyatı Pazartesi sabahı 50 bin dolar seviyesini aştıktan sonra 49.661 dolarda oturuyor.

Nisan ayında, Belediye Başkanı Conger’ın şehrin bilançosuna BTC eklemek için bitcoin madenciliğinin yanı sıra şehir çalışanları için bordro dönüşümlerini araştırdığını görmüştük.

Temmuz ayında, şehrinin blok zinciri görev gücünün, şehrin “bitcoin cinsinden emlak vergisi ödemelerini nasıl kabul edebileceğini ve çalışanlarımızın bitcoin ile DCA yapmasına nasıl izin verebileceğini” araştırdığını tweetledi.

Enflasyondan da defalarca bahsetmiş ve “Artan karbon ayak izinin yanı sıra herhangi bir enflasyonu da kabul etmeyelim” dedi. Belediye Başkanı Conger, ABD’de bitcoin’i şehirleri için çalıştırma konusunda sesini yükselten bir avuç belediye başkanı arasında yer alıyor. Belediye Başkanı Francis Suarez de Miami, Florida’yı bir bitcoin merkezi haline getirmeye çalışıyor. Geçen hafta, Missouri, Cool Valley’den Belediye Başkanı Jayson Stewart, kentindeki her sakine 1.000 $ BTC vermek için para topladığını söyledi.