ABD Yatırım Bankası Cowen, Kripto Saklama Hizmetleri Sunacak

Amerikan uluslararası yatırım bankası Cowen Inc., hedge fonları ve varlık yöneticileri için dijital varlıkları tutma planlarını duyurduktan sonra bazı Wall Street organizasyonlarına katılacak. Firma, kripto para birimleri için “kurumsal seviye” saklama hizmetleri sağlamak için Standard Custody & Trust Co. ile ortaklık kurdu.

Kurumsal Talep Her Gün Artıyor

Çoğu kripto varlığının son yükselişi, birçok yatırımcının ve sermaye sahibinin dikkatini çekti. Artan talebin ardından, ABD yatırım bankası Cowen Inc. , fonları ve varlık yöneticilerini hedge etmek için kripto saklama hizmetlerini etkinleştireceğini açıkladı .

Bunu yapmak için, kurum dijital varlıklar Standard Custody & Trust Co. için ödeme platformuyla işbirliği yaptı. Cowen ayrıca Standard’ın ana şirketi olan PolySign Inc.’e 25 milyon dolarlık bir yatırım yapacak.Cowen CEO’su Jeffrey Solomon, bankanın kararını açıkladı ve yeniliğin yakında başlatılacağını bildirdi:

”Talep açık şekilde yüksek. Çok uzak olmayan bir gelecekte kurumsal müşterilerimizin çoğunun zorluğu aşmasına ve dijital varlıkların alım satımına başlamasına yardımcı olabileceğiz. “

Bununla birlikte Solomon, saklama hizmetinin net düzenlemelerin olmamasının varlık yöneticileri için hala bir güçlük olduğunu hatırlatmasının ne kadar önemli olduğunu da vurguladı:

“Kurumsal bir yatırımcıysanız, anında erişebileceğiniz net bir gözetim zinciri olmayan herhangi bir varlığa yatırım yapma zorluğu yüksektir. Varlık sınıfıyla ilgili bir fikriniz olsa bile, velayeti gösteremezseniz, ticaret yapamazsınız. “

Buna ek olarak Cowen’in yatırım planı, Blockchain.com ve Race Capital gibi katılımcıları içeren 53 milyon dolarlık daha büyük bir bağış toplama turunun bir parçası. İşbirliği, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Bakanlığı’nın Standardı sınırlı amaçlı bir güven tüzüğü olarak yetkilendirmesinden birkaç gün sonra geldi. Bu, varlığı koruyucudan sınıflandırmayı kazanan dokuz firma arasına yerleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir