Almanya Kurumsal Yatırımcılara Kripto Fonu Açıyor

Almanya’da çıkan yeni yasa ile 4.000 civarı kurumsal yatırım fonunun artık kripto varlıklarına yatırım yapabilir hale geleceğini gösteriyor.
Almanya’da en büyük kurumsal yatırım fonlarının (Spezialfonds olarak geçen) yöneticilerinin % 20’sini kripto varlıklara tahsis etmesini sağlamayı başaran yeni mevzuat 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek.


Alternatif yatırım sağlanacak, Almanya’nın bir finansal yatırım merkezi olarak pozisyonuna çok büyük bir destek olarak görülebilir ve uzmanlar varlık sınıfını daha da meşrulaştırarak kripto piyasasını bir üst noktaya çıkaracağına inanıyor.
Alman parlamenter Frank Schäffler şunları söyledi “Bu büyük yatırım fonunun içerisine kripto varlıkların eklenmesi kabul edilmesi için büyük bir adımdır”.‘Bu noktada hukuk doğru bir biçimde ilerliyor ve biz buna olumlu bakıyoruz’ diye ekledi.


Yasa, geride bıraktığımız Perşembe günü Almanya’nın federal parlamentosu olan Federal Meclis’i akladı onayladı. Hem mevcut Spezialfond’lar hem de finansal kurumlar, sigorta firmaları ve emeklilik fonları gibi kurumsal yatırımcılar tarafından kurulmuş olan yenileri için geçerli olacaktır. Almanya merkezli Distributed Ledger Consulting (DLC) CEO’su Sven Hildebrandt, Decrypt’e vermiş olduğu demeçte, toplamda yaklaşık 4.000 mevcut yatırım fonunun artık Bitcoin ve diğer kripto varlıklarına yatırım yapmaya uygun olacağını söyledi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir