Amazon İşe Almak İçin Blockchain ve Dijital Para Birimi Uzmanı Arıyor

E-ticaret devi Amazon, dijital para birimi ve blockchain ürün lideri kiralamayı amaçlayan bir iş ilanı yayınladı.

İş ilanı, işe alınan kişinin “Amazon’un Dijital Para Birimi ve Blockchain stratejisi ve ürün yol haritasına” liderlik edeceğini belirtiyor. Buna ek olarak ürün yeteneklerinin geliştirilmesi için bir ortam yaratacaklar.

İş ilanının bir bölümü açıkça “dijital/kripto para ekosisteminden” bahsederken, bir diğeri adaydan blok zinciri, dağıtılmış defterler, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) ve kripto para birimi alanlarında uzmanlığa sahip olmasını ister.

Amazon’un blockchain ile ilgili en az 70 açık iş ilanı var. Ancak, bu gönderilerin çoğu Amazon Web Services (AWS) aracılığıyla sunulan geliştirici hizmetleriyle ilgilidir. Şirket şu anda finansal işlemler için kripto para birimi kullanmıyor.

Amazon Kriptoyu Nasıl Kullanacak?

Amazon daha önce 2013’te Amazon Coins gibi kendi dijital ödeme araçlarını tanıtmıştı. Ayrıca Şubat ayında bir dizi iş ilanıyla Meksika için dijital bir para birimine işaret etti. Şirket daha sonra Haziran ayında DeFi ile ilgili bir iş ilanı oluşturdu.

Andy Jassy, ​​CEO rolünü Jeff Bezos’tan devralmaya hazırlanırken, bu baharda olası bir Amazon kripto para birimi etrafında söylentiler dolaşmaya başladı. Jassy, ​​liderliği altında yönetilen blok zinciri hizmetlerini tanıtan AWS’nin eski başkanıydı.

Bugünkü iş ilanı, şirketin bir kripto para çözümü geliştirme olasılığına yaptığı en açık referanstır.

Yine de, rolün işe alınanlara önemli bir özgürlük vereceği göz önüne alındığında, Amazon’un henüz belirli bir şeye karar vermediği görülüyor. Kendi kripto para birimini geliştirip geliştirmeyeceği, Bitcoin ödemelerini entegre edip etmeyeceği veya ilgisiz bir şey geliştirip geliştirmeyeceği belli değil.