Argo Blockchain, Teksas’taki Geleceğin Madencilik Merkezi için Bitmain’den 20K Madenci Satın Aldı

Londra merkezli bir kripto para madenciliği şirketi olan Argo Blockchain, mevcut hash oranını iki katından fazla artıracak madencilik kapasitesini genişlettiğini duyurdu. Genişletme, birkaç taksitte teslim edilecek olan Bitmain’den 20.000 S19J Pro bitcoin madencisinin satın alınmasıyla gerçekleştirilecek. Bu madenciler, şirketin gelecek yıl Teksas’ta inşa etmeyi planladığı tesisi dolduracak.

Londra merkezli bir kripto madenciliği şirketi olan Argo Blockchain, kapasitesini genişletmek için 20.000 madencilik makinesi satın aldığını duyurdu. Bu, şirketin bir mega madencilik tesisi kuracağı Batı Teksas’a planlı genişlemesinin bir parçası. Madencilik makineleri, Çinli üretici Bitmain tarafından ardışık taksitlerle sağlanacak.

Bu satın alma anlaşması, Argo’nun mevcut madencilik kapasitesini iki katından fazlasına çıkararak 2022’nin üçüncü çeyreği için 3,7 exahash’a çıkararak, Bitcoin’in bir ağ ve karlı bir varlık olarak geleceği üzerine büyük bahisler yapacak. Satın alma için ilk depozito miktarı açıklanmazken şirket, nakit rezervlerle finanse edildiğini belirtti.

Argo Blockchain, madencilik kapasitesini genişletmede hızlı oldu. Şubat ayında şirketin 787 petahash olduğu tahmin ediliyordu . Şimdi şirket bu sayının bir yıldan kısa bir sürede 1,7 exahash’a yükseldiğini tahmin ediyor.

Argo’nun yaklaşmakta olan mega madencilik merkezi için yeni hedef olarak Teksas’ı seçmesi garip değil. Çin hükümetinin bu yılın başlarında birkaç önemli ilde kripto para madenciliği yasağı ilan etmesinin ardından Teksas, bu yıl madencilerin gözdesi oldu. Texas’ın madencilere sunduğu en önemli özellik, elektrik piyasasının konfigürasyonu nedeniyle nispeten ucuz elektrik tarifeleridir.

Texas, oyunda çok sayıda oyuncunun yer aldığı, daha fazla rekabete izin veren kuralsız bir enerji endüstrisine sahip ve madenciler gelecekte bundan yararlanmayı planlıyor. Aslında Argo, Teksas’ta madencilik tesisleri kurma planlarını açıklayan madencilik şirketlerinden sadece biri. Nisan ayında, madencilik firması Blockcap , merkezini 75 milyon dolarlık ASIC satın alımının ortasında Teksas’a taşıdığını duyurdu. Bir başka büyük kripto para madenciliği şirketi olan Riot Blockchain, yine Teksas’ta devam eden bir bitcoin madencilik merkezi olan Whinstone’u 650 milyon dolara satın aldı.