Binance, 3 Aylık Yakma Protokolünün Yerini Almak İçin BNB Otomatik Yakmayı Tanıttı

Binance, mevcut üç aylık yakma mekanizmasının yerini alacak yeni bir Binance Coin ( BNB ) Otomatik Yakma protokolünün uygulandığını resmen duyurdu. 

BNB topluluğunun taleplerine yanıt olarak Binance, BNB tokenelri için üç aylık yakma protokolünü değiştirdi. Binance’e göre bu, topluluğuna daha fazla “şeffaflık ve öngörülebilirlik” sağlayacak. Bununla, oluşturulan toplam blokların zincir üstü verilerinden ve BNB’nin ortalama fiyatından oluşan bir formüle dayalı olarak BNB otomatik olarak yakılacaktır.

Şu anda BNB için iki yakma mekanizması var. Biri, Binance Akıllı Zincirinde gaz ücretlerinin belirli bir yüzdesinin gerçek zamanlı olarak yakılmasıdır. İkincisi, BNB Otomatik Yakma mekanizmasının değiştireceği Binance’in Hızlandırılmış Yakma Programına dayalı üç aylık yakmadır.

BNB’nin piyasaya sürülmesinden bu yana Binance, orijinal toplam arzın yarısı olan 100 milyon BNB yakmayı taahhüt etti. Toplam dolaşımdaki BNB arzı 100 milyonun altına düştüğünde, Otomatik Yakma durdurulacak.

Son üç aylık dönemde şirket, o sırada yaklaşık 639.472.572 dolar olan 1.335.888 BNB’yi dolaşımdan çıkardı. Bu yılın başlarında, ekip 16. üç aylık yakma etkinliğinde 400 milyon dolar değerinde BNB tokenini imha etti.

Yazma sırasında, BNB ayda %10’dan daha az düşüşle 529.7 dolardan işlem görüyor. 10 Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 690.93$’dan %24 düştü, ancak 2021’in başından beri hala %1.296 arttı. Bu arada Binance, Birleşik Arap Emirlikleri hükümeti tarafından Dubai’de kurulan kripto merkezine ilk katılanlardan biri oldu. Haber, Dubai hükümetinin kripto merkezinin lansmanını duyurmasından bir gün sonra geldi.