Binance Borsası, Apple, Microsoft ve Microstrategy Hisse Senedine Endeksli Tokenlerini Piyasaya Sunacak

Binance’de piyasaya sürülmüş toplam hisse senedine endeksli token sayısını beşe çıkartmış olacak.

En büyük kripto varlık borsası Binance, bu ayın başlarında Tesla ve Coinbase hisselerinin fiyatıyla birebir (Dolara endeksli USDT gibi) tokenlerin piyasaya sürülmesinin ardından önümüzdeki hafta üç yeni hisse senedi listeleyeceğini duyurdu.
26 Nisan’da Binance , küresel teknoloji firmaları Apple (AAPL) ve Microsoft’a (MSFT) ilave olarak önde gelen iş analist şirketi Microstrategy (MSTR) için tokenize edilmiş hisse senedi eşleştirmeleri başlatacağını duyurdu .


Tokenlar, kullanıcıların, minimum işlem boyutunun bir tokenin %1 olarak ayarlanmasıyla, hisse tokenlarının fraksiyonel birimlerinde işlem yapmasına izin verecek.
Binance’in MSTR tokenlerinin 26 Nisan saat 13: 30’da UTC’ye geçmesi planlanırken, AAPL tokenleri 28 Nisan’da aynı anda başlayacak ve MSFT tokenleri 30 Nisan’dan itibaren takas edilebilecek.
Borsa, hisse senedi tokenlerinin, Alman finansal hizmetler sağlayıcısı CM-Equity AG tarafından tutulan “dayanak menkul kıymetlerin bir saklama portföyü tarafından bütünüyle desteklendiğini” iddia ediyor. Jetonlar, alışılmış hisse senedi işlem saatlerini gözlemleyecektir.
Jetonlar sadece Binance’in stablecoin BUSD’sine karşı takas edilebilir. Binance’in hisse senedi tokenleri, anakara Çin, ABD Birleşik Devletleri, Türkiye ve CM-Equity tarafından kısıtlanan diğer yargı bölgelerinde yaşayanlar tarafından kullanılamaz.

Binance , müşterilerinin Tesla (TSLA) fiyatı hakkında spekülasyon yapmasına olanak tanıyan ilk hisse senedi tokenini 12 Nisan’da piyasaya sürdü . Borsa ayrıca 15 Nisan’da Coinbase (COIN) için kesirli hisseleri listeledi .


Binance’in hisse senedi tokenlerine genişlemesi , Tesla ve Apple hisselerini takip eden türevler de dahil olmak üzere Ekim 2020’de fraksiyonel hisse senedi alım satımını başlatan Hong Kong merkezli kripto türev platformu FTX ile artan rekabeti gösteriyor gibi görünüyor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir