Binance Hindistan Hastanelerine 1000 Adet Oksijen Tüpü Bağışlayacak

Koronavirüs ile birçok ülkede sağlık tehçizatı ve sistem eksikliği yaşanmakta. Son zamanlarda bundan en çok Hindistan etkilendi ve oksijen tüpü kıtlığı dolandırcıları ve karaborsacıları harekete geçirdi ve birçok insan hastalığı kötü geçiriyor.
Binance Hindistan’ın koronavirüs salgınının ikinci dalgasını kontrol altına alma çabalarına destek göstermek için 1.000 oksijen tüpü bağışlayacak.
Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Twitter’da yardım ekibinin 200.000 $ değerinde yaklaşık 175 oksijen konektörünü güvence altına aldığını belirtti, fakat oksijen tüplerinin Hindistan’daki hastanelere 7 gün içinde ulaşması gerekiyor. Ekip ayrıca Hindistan’da 1.000’den fazla oksijen tüpü getirmek için çalışıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) şunları söyledi:
“Yardım ekibimiz @BinanceBCF şu ana kadar Asya’da mevcut stokta 175 oksijen konektörü buldu, maliyeti yaklaşık 200 bin dolara mal oldu ve 7 gün içinde Hindistan hastanelerine ulaşması gerekiyor. Hala 1000 tane daha üzerinde çalışıyor. Bu salgınla mücadele eden Hindistan’daki herkese dualarımız iletiliyor. SAFU’da kalın!”

Buna ek olarak Hindistan’a yakın zamanda bağış yapanlar arasında Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, eski Coinbase CTO’su ve VC firması Andreessen Horowitz’in yönetim kurulu ortağı ve Balaji Srinivasan yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir