Binance, İngiltere’de “Tam Lisanslı ve Tam Uyumlu” Olmak İçin “Önemli Değişiklikler” Yapıyor

Kripto para borsası Binance, Birleşik Krallık’taki kullanıcılara hizmet vermek için “tamamen lisanslı ve tam uyumlu” bir borsa olma planını açıkladı ülkenin düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi (FCA).

Binance, son zamanlarda Mali Davranış Otoritesi (FCA) ile sorun yaşadığı Birleşik Krallık’ta piyasaya sürülmek için tam lisanslı ve tamamen uyumlu bir kripto para borsası olmak için çalışıyor.

Borsa CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Yaptığı Röportajda Binance’in FCA ile lisans için yeniden başvuracağını söyledi. Borsasının İngiliz düzenleyiciyle ilişkisinin düzeldiğine inanıyor. Haber merkezine şunları söyledi:

“Orada tamamen yeniden angaje olduk… Organizasyon yapılarında, ürün tekliflerinde, dahili süreçlerimizde ve düzenleyici kurumlarla çalışma şeklimizde çok önemli bir dizi değişiklik yapıyoruz.”

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi, Haziran ayında Binance hakkında bir tüketici uyarısı yayınladı ve “Binance Grubundaki hiçbir kuruluşun Birleşik Krallık’ta düzenlenmiş faaliyet yürütmek için herhangi bir Birleşik Krallık yetkisi, kaydı veya lisansına sahip olmadığını” belirtti. Ağustos ayında FCA, Binance’in artık kurallarını ihlal etmediğini ancak şirketin bir kripto borsası işletmek için lisans başvurusunda bulunmadığını belirtti.

Zhao, Binance’in altı ila 18 ay içinde kayıtlı bir kripto varlık firması olmayı umduğunu da sözlerine ekledi.

FCA’nın uyarısının ardından, İngiltere’deki birçok büyük banka, Barclays, HSBC, Natwest ve Santander dahil olmak üzere Binance’e yapılan ödemeleri kısıtlamaya başladı.

FCA’nın yanı sıra, ABD, Güney Afrika, Singapur, Avustralya, Norveç, Hollanda, Hong Kong, Almanya, İtalya, Hindistan, Malezya ve Litvanya’daki düzenleyiciler de dahil olmak üzere bir dizi başka düzenleyici Binance hakkında çeşitli uyarılar yayınladı. Ağustos ayında Binance, düzenleyici uyumluluğu en büyük önceliği haline getirdiğini söyledi.

Zhao, düzenleyiciler Binance’e “çok basit bir soru sorduğunda: ‘Genel merkeziniz nerede?’ ve cevabımız, merkezimiz olmadığı, merkezi olmayan bir organizasyon olduğumuz, bizimle nasıl çalışacaklarını bilmedikleriydi.” CEO şu sonuca vardı:

“Bunu anlıyoruz. Şimdi, Birleşik Krallık dahil çoğu yerde gerçek ofisler, tüzel kişilikler, uygun bir kurul, uygun yönetim yapıları kurma sürecindeyiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir