Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ) Bloomberg TV’ye Röportaj Verdi

Changpeng Zhao’ya göre birçok insan kripto paraları ilk bitcoin sayesinde öğreniyor. Önce Bitcoin hakkında birkaç şey öğrenirler daha sonrasında blok zincir ekosistemi, diğer kripto paraları, akıllı kontratları ve NFT gibi birçok metaryelin içine girerler.
Ethereum bugün yükselişini hız kesmeden devam ettirdi ve 3200 dolarlara kadar tırmandı, bu tırmanışın nedeni olarak CZ’nin verdiği röportajda kripto paranın öneminden ve ethereumdan bahsetmesinden kaynaklandığı düşünülmekte.


Spiker bu konuda pek bilgi sahibi olmadığını, bu alana giren yeni yatırımcıları veya soğuk cüzdan gibi temel terimler hakkında soru sordu.
CZ, yatırımcıların çoğunun daha önce geleneksel borsalarda olmadığını yeni başladıklarını ve insanların yönlendirme veya tavsiyeleriyle yatırım yapıp fiyat hareketliliği sağladığını düşünüyor. Bu yatırımcıların araştırma yapmadığını ve White paper okumadan işin içine girdiğini belirtiyor. Bu volatil piyasada Bitcoin’in diğer geleneksel finanstaki hisse senetleri olan Microsoft, Apple ve Tesla gibi yatırım araçlarından daha az olmasını beklediğini söyledi.


NFT konusunda ise daha yolun başında olduğumuzu ve kurumsal tarafta açık artırma olayı nedeniyle pek fazla ilgi görmediğini söyledi.
Yakın zamanda CoinBase Halka Arz edildiğinde kriptodaki paranın bir kısmı kaymıştı muhtemelen bunun olmasından endişeli olan CZ Spikerin söylediği Binance halka arz edilecekmi sorusuna hayır cevabını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir