Bit Mining, Kazakistan’da 2.500 Bitcoin Madencilik Cihazı Daha Temin Edecek

Shenzhen merkezli Bit Mining Ltd. Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 2.500 yeni bitcoin madencilik makinesinin satın alınması için bir satın alma anlaşması imzaladığını duyurdu. Anlaşmanın fiyat etiketi, bir basın açıklamasında ayrıntılı olarak açıklanan kripto madenciliği firmasına göre yaklaşık 6.6 milyon dolar.

Önümüzdeki hafta yapılması planlanan teslimatın ardından şirket, madeni para basma makinelerini Kazakistan’a göndermeyi planlıyor. Bir kez dağıtıldığında, madencilik cihazlarının Bit Mining’in “teorik maksimum toplam hash hızı kapasitesini saniyede yaklaşık 165 petahash (PH/s)” artırması bekleniyor.

Bit Mining, kripto para madenciliği donanımı pazarını sürekli olarak izlediğini ve “maliyet açısından verimli” satın almaları “fırsatçı bir temelde” değerlendireceğini söyledi. Şunu vurguladı:

“İleriye dönük olarak, şirket, lider bir kripto para madenciliği kuruluşu olarak konumunu güçlendirmek için işinin ölçeğini daha da genişletmeye ve teorik maksimum toplam hash oranı kapasitesini artırmaya hazır.”

Çinli Maden Şirketi Orta Asya’ya Göçüne Devam Ediyor

Kripto firması ayrıca, bitcoin madenciliği makine filosunun genişlemesinin, büyük ölçüde Orta Asya’ya odaklanan denizaşırı kalkınma stratejisinin uygulanmasına paralel olarak devam ettiğini belirtti. Bit Mining, Kazakistan’daki veri merkezlerinde toplam 172 PH/s hashrate kapasitesine sahip 3.819 teçhizat kurdu. 121 PH/s hashrate kapasitesine sahip 4.033 bitcoin madencisi daha ülkeye gönderildi ve şu anda konuşlanmayı bekliyor.

Prnewswire tarafından yayınlanan duyuruya göre şirket, ethereum ( ETH) lansmanını da başlattı. Mayıs ayında Çinli şirket, iki yerel şirketle ortaklaşa uygulanacak bir proje olan Kazakistan’da 100 MW’lık bir kripto madenciliği veri merkezi kurma ve işletme planlarını açıkladı. Haziran ayında Bit Mining, Çin Halk Cumhuriyeti’nde kripto madenciliği konusunda hükümetin devam eden baskısının ortasında 3.000 bitcoin madencilik makinesini Kazakistan’a taşımaya başladı.