Bitcoin Capital AG, SIX Swiss Exchange’de iki kripto ETP başlattı

Bitcoin Capital AG, SIX Swiss Exchange’de iki yeni borsada işlem gören ürünü  piyasaya sürdü : FICAS AG tarafından aktif olarak yönetilen FiCAS Active Bitcoin ETP (BTCB) ve FiCAS Active Ethereum ETP (ETHB).

İsviçre, Lihtenştayn ve Avrupa Birliği’ndeki (Macaristan hariç) kurumsal yatırımcılar, profesyonel ve özel yatırımcılar, hisse senetleri veya tahviller gibi diğer listelenen finansal varlıklarda olduğu gibi, artık bankaları veya komisyoncuları aracılığıyla yeni tekliflere yatırım yapabilirler.

Bitcoin Capital AG başkanı Dr. Luca Schenk, “Amacımız yatırımcılara dijital varlıklara güvenli ve kolay erişim sağlamak ve kripto varlıklarının yakında birçok yatırım portföyünün çeşitlendirme stratejisinin bir parçası olacağına inanıyoruz” diyor. “Altta yatan en alakalı kripto para birimlerine sahip iki yeni ürün, aktif yönetimleri aracılığıyla, altta yatan oynaklığı azaltarak genel portföy riskini iyileştirebilir.”

Bitcoin Capital AG’nin yeni hizmetlerinin genişletilmesi, daha geniş bir yatırımcı yelpazesine hitap etmeyi amaçlıyor ve kripto para birimlerine olan ilginin arttığı bir zamanda geliyor. Bitcoin fiyatı son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkarak 68.900 dolara ulaşırken, Ethereum da daha fazla ilgi görüyor.

Bitcoin Capital AG, İsviçre’nin Zug şehrinde bulunan bir aile ofisi ve FiCAS AG’nin yan kuruluşudur. Temmuz ayında Bitcoin Capital AG, SIX Swiss Exchange’de aktif olarak yönetilen Bitcoin ETP “Bitcoin Capital Active ETP”yi tanıttı. 

ETP, takip ettikleri varlıklar tarafından %100 desteklenen kripto ETF’lerin aksine emtia, para birimi, hisse fiyatı veya faiz oranı gibi yatırım araçlarına dayalı olarak işlem gören türev bir menkul kıymettir.

Dünyanın ilk kripto ETP’si 2018’in sonlarında İsviçre SIX Borsasında tanıtıldığından beri, birkaç kripto ETP’si geliştirildi. Beş büyük kriptoyu izleyen Amun’s Crypto Basket ETP (HODL) ilk olarak 2018’de listelendi. Şubat 2021’de borsa bir Polkadot ETP ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir