Bitcoin Cash Başarıyla Güncellendi

15 Mayıs’ta Bitcoin Cash yükseltmesi, blok zincirine başarıyla uygulandı ve kullanıcıların genel deneyimini iyileştirmeye yönelik bir dizi özellik getirdi. Bu özel yükseltme, geliştiricilerin gelecekte protokole eklenen yeni özellikleri test etmek için daha fazla zaman harcamasına olanak tanıyan yeni bir yükseltme programının başlangıcını işaret ediyor.

Bir dizi önemli değişiklik öneren en son Bitcoin Cash güncellemesi , Cumartesi öğleden sonra ağa başarıyla uygulandı. Bu özel yükseltme, kullanıcı deneyiminin üstesinden gelebilecek ve çifte harcamaya karşı daha iyi güvenlik sağlayacak iyileştirmeler sağladı.

Yeni özellikler sorunsuz bir şekilde zincire uygulandı ve yazı yazılırken 82 blok yeni kurallarla çıkarıldı. Bu güncelleme, geliştiricilerin protokol güncellemelerini yönetme yöntemlerinde yeni bir döneme işaret ediyor ve daha önce yapılan işlerin aksine.

Protokol geliştirmeyi standartlaştırmayı ve iyileştirmeyi amaçlayan iki yeni teklif getiriyor: Geliştiricilerin yeni özellikleri daha kapsamlı bir şekilde yazmasına ve test etmesine yardımcı olacak yeni bir yıllık güncelleme programı ve amacı bu özellikleri kullanıcılara sunmak olan CHIP’ler (Nakit İyileştirme Önerileri) ve madenciler uygulanmadan önce. Ek olarak, onaylanmamış zincirleme işlem sınırının kaldırılması uygulandı ve kullanıcılar bu özelliği sahada test ediyor.

Bitcoin Cash, güncellemeleri uygularken karmaşık bir hikayeye sahipti. Daha geçen yıl, en baskın düğüm geliştiricileri olan Bitcoin ABC yeni bir kural seti önerdiğinde ağ tartışmalı bir zor çatalla karşı karşıya kaldı. Bu kural seti, madencilik ödüllerinin dağıtılma şeklini değiştirdi ve Bitcoin ABC’ye bunların bir yüzdesini verdi. Alternatif düğüm yazılım ekipleri de dahil olmak üzere topluluğun çoğunluğu, ABC geliştirme ekibinin çatallanmasına izin vermeye karar verdi. Bitcoin Cash, o zamanki hissesini ve hashrate çoğunluğunu korudu ve Bitcoin ABC kendi zincirini oluşturarak tamamen ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir