Bitcoin Suisse, Lightning Network Ödemelerini Etkinleştirecek

Bitcoin Suisse, Bitcoin işlemlerini hem daha ucuz hem de daha hızlı yapmak için Lightning Network’ü kullanacak. 10 Kasım tarihli bir basın açıklamasına göre, İsviçre’de teknolojiyi entegre eden ilk kripto para ödeme işlemcisi olacak. 

Bitcoin Suisse Pay başkanı Armin Schmid, Lightning işlemlerinin kripto uygulamalarını ölçeklendirmede ve kitlesel kabulü artırmada önemli bir rol oynayacağını belirterek kararı övdü.

“Lightning Network bir kuruştan çok daha düşük bir fiyata saniyede daha yüksek verim sağlıyor ve bu da onları kripto uygulamaları için ezber bozan bir yenilik haline getiriyor.”

Bu son teknoloji ikinci katman Bitcoin teknolojisinin piyasaya sürülmesiyle, Bitcoin Suisse ve Worldline kullanan tüketiciler ve tüccarlar, daha düşük blok zinciri maliyetleriyle daha hızlı işlemler gerçekleştirebilecekler. Duyuru ayrıca, kararın Bitcoin Suisse’in “kripto teknolojisinin daha geniş bir şekilde benimsenmesini teşvik etme” çabalarında ileriye doğru atılmış önemli bir adım olduğunu söylüyor.

Lightning Network güvenli bir ağ oluşturmak ve en küçük değer işlemlere izin akıllı sözleşme teknolojisini kullanmaktadır Bitcoin ikinci katman üzerinde inşa edilmiş bir merkezi olmayan ağdır daha yüksek hız ve daha düşük maliyetler. 2015 yılında Joseph Poon ve Thaddeus Dryja, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorununu çözmek için Lightning Network protokolünü önerdi.

Bitcoin Suisse’in Avrupa’daki karşılığı Worldline, Lightning Network kullanılarak yapılan işlemleri gerçekleştirebilecek. Hal böyle olunca, Lightning Network entegrasyonunun bir sonucu olarak müşteriler ve tüccarlar kripto işlemlerinin kolaylığından faydalanacak.

Lightning Network, Twitter’ın bahşiş vermek için kullanması ve ağın El Salvador’da ülke çapında yayılması sonucunda son haftalarda dikkat çekti. Lightning Network’ün toplam kapasitesi 2021’de “patlayıcı bir büyüme” gördü. Eylül ayında ağın kapasitesi, Ocak ayından bu yana % 170’lik bir kapasite artışıyla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.905 BTC’ye ulaştı. Ağ kapasitesi, İsviçre’deki en büyük kripto para birimi komisyoncusu tarafından dahil edildiğinden muhtemelen daha da artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir