Cumartesi Gecesi Canlı Progama Konuk Olan Elon Musk, Doge Coin’den Bahsedince Fiyat Sert Düştü

Kripto para sektöründe haberler ve manipülasyon fiyatları anlık ve geçici olarak etkiliyor. Uzman analistler ve kurumsallar DogeCoin’den uzak durulmasını öneriyordu. Elon Musk attığı twitlerle gün geçtikçe pump (Fiyatı şişirmek) yaparken 0.05 dolarlardan 1 dolarlara kadar yaklaşmıştı. Çok sayıda ufak yatırımcı var ve alttan toplamış çok az sayıda balina var buda bu coinin ne kadar riskli olduğunu ve muhtemel bir kar realizasyonunda büyük bir mağduriyet olacağını gözler önüne seriyor.
Şaka amaçlı olan kripto para birimi Dogecoin nihayet Cumartesi Gecesi Canlı’da uzun zamandan beri beklenen duyurusunu aldı – fakat daha çok yükseliş yönünde umutlara rağmen, anlık sonuç şiddetli bir çöküş oldu.
Ek olarak, kripto yatırım aracı şirketi Grayscale’in en temel şirketi olan Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, FTX borsası aracılığı ile DOGE hakkında kamuya açık bir kısa açıklamada bulundu. Bir dizi takip Tweetinde, pozisyonun 1 000 000 dolar büyüklüğünde olduğunu ve açığın kapatılmasından sonra herhangi bir gelirin ya da kalan fonun hayır kurumlarına bağışlen temelcağını açıkladı.


(Silbert’in portföy firmalarından bir tanesi olan Digital Currency Group’a atıfta bulunmak için “biz” i mi kullanmış olduğu yoksa kendine atıfta bulunmak için basitçe ve tuhaf bir biçimde çoğul bir zamiri mi kullanmış olduğu açık değildir).
Yine de pek çok DOGE yatırımcısı, çok büyük bir pop kültür olayı olarak görülen olay hakkında yüksek profilli bir duyuru için umut besliyordu. SNL’nin arkasındaki stüdyo olan NBC, Wall Street Journal’a göre bölümü Youtube’da ilk defa canlı yayınlamayı seçti .
Bir söz bile DOGE’nin fiyatı üstünde önemli bir etkiye sahip olabilir: meme para biriminin pozitif sosyal ağ hacmine dayalı fiyat hareketlerine duyarlı olduğu kanıtlandı ve çok sayıda çalışma , Musk’tan Tweet’lerin genelde fiyat değerlenmesine yol açtığını gösterdi . Daha çok büyük bir platformda yapılan bir sözün, potansiyel olarak daha da büyük kazançlar sağlayacağı düşünülüyordu.


Bölümün galasına liderlik eden Alameda Research tüccarı Sam Trabucco (önceki bir Tweette “DOGE’dan bahsetmenin en doğal olacağını denemek ve anlamak için tipik SNL bölüm yapısını çalıştığını söyledi”), bir şakanın olacağına dair spekülasyon yaptı. ya da Musk’ın açılış monologunda söz gelmedi, “her şey biter” olurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir