EOS aldığı yatırımla sert yükseliş yapıyor

EOS’un yaratıcısı Block.one’ın salı günü 10 milyar dolar yatırımla kripto para borsası açacağını açıklamasıyla EOS yüzde 50’den fazla yükselerek 14.50 dolara çıkarken, kripto para piyasasının genelinde de yükseliş görüldü.

Bitcoin’in yatay gidişi altcoinlere olan iştahı arttırırken de Ethereum her gün olduğu gibi bugünde rekor kırarak 4370 $ bandına kadar tırmandı. EOS’un hızlı yükselişi fomoya kapılan tecrübesiz yatırımcılarıda kendine çekerek Doge Coin’deki gibi para hareketini yükseltebilir, dikkatli olunmasında fayda var.

Block.one’dan 10 milyar dolarlık kripto borsası yatırımı

Paypal’ın kurucusu Peter Thiel ve diğer birçok balinanın desteklediği Block.one blokzincir platformu, salı günü 10 milyar dolar yatırımla yeni bir kripto para borsasını açacağını açıklamıştı.

Kripto para borsasının kurulması için Block.one 10 milyar dolar değerinde dijital varlık ve nakit yatırımı yapacak. Bu yatırımla birlikte 9,7 milyar dolar değerinde 164 bin Bitcoin, 100 milyon dolar nakit ve Block.one’ın işlemlerine güç verecek 20 milyon EOS alınması planlanıyor.

Yeni kurulacak kripto para borsası halihazırda mevcut blokzincir teknolojisini merkeziyetsiz finans mimarisiyle birleştirmeyi hedefliyor. Yatırımla birlikte, Block.one’ın en büyük ICO’lardan biriyle 4 milyar dolara ulaşan EOS teknolojisinin de yeniden canlanması bekleniyor. Bu gelişmelerle birlikte borsalara olan güven problemini çözecek yeni bir sistemin ilk adımı olabilir. Sadece cüzdan adresiniz ile takas yapıp hacklenme korkusu olmadan hızlı ve piyasanın yüksek hızlı volatilitesindeki yaşanan emir girememe veya sistemin çökmesi gibi sorunları azaltabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir