Eski ABD Hazine Yetkilisi, Kara Para Engelleme Çalışmalarına Liderlik Etmek İçin Binance’e Katıldı

Borsa Çarşamba günü yaptığı açıklamada, eski ABD Hazine Suç Araştırmacısı Greg Monahan’ın şirketin uluslararası Kara Para Aklamayı Önleme (AML) çabalarını denetlemek için büyük kripto para borsası Binance’e katıldığını duyurdu.

Karen Leong’u Binance’de küresel kara para aklama raporlama görevlisi olarak değiştirmeden önce Monahan, ABD Hazinesi için İç Gelir Servisi’nin cezai soruşturma biriminin bir üyesi olarak yaklaşık 20 yıl çalıştı. Esas olarak vergi, kara para aklama ve diğer ilgili mali suç soruşturmalarından sorumluydu. O da düzenlenen mesleki profiline göre, üst düzey bir yönetici olarak Deloitte kısa bir pozisyon.

Borsanın yüksek profilli soruşturmaları desteklemek için önceki çabalarını hatırlatan Monahan, çabalarının Binance’in AML ve soruşturma programlarına odaklanacağını ve “kuruluşun dünya çapındaki düzenleyici ve kanun uygulayıcı kurumlarla olan ilişkilerini güçlendireceğini” söyledi.

Binance, uluslararası uyumluluk ekibinin ve danışma kurulunun 2020’den bu yana %500 büyüdüğünü söyledi. Binance CEO’su Changpeng Zhao, ekibin “Binance’i ve daha geniş endüstriyi tüm katılımcılar için güvenli bir yer haline getirmek için” yeteneklerini genişlettiğini belirtti.

Duyuruda, Leong’un kuruluş içindeki uyum çabalarını teşvik etmek için Binance’de yönetici olarak kalacağı belirtildi.

Binance’de olan düzenleyiciler, barış yapmak amacıyla kendi uyum ve AML çabalarını artırıyor alışverişini suçlayan bir yasadışı operasyonlar dahilinde dünya çapında. Zhao kısa süre önce şirketin her yerde lisans alma vizyonunu paylaştı. “Bundan sonra bir finans kurumu olacağız” diye özetledi.

Vadeli işlem platformunda kaldıraç ticaretini 20x ile sınırladıktan sonra Binance, kısa süre önce kullanıcılarına vergi yükümlülüklerini gözden geçirmeleri için bir yol sağlamak için bir vergi raporlama aracı sundu.

Borsanın, farklı alanlardaki çabalarını artırmak için önde gelen işe alımlar yaptığı da biliniyor. Geçen yıl Binance, İngiltere ve Avrupa pazarındaki genişlemesine liderlik etmesi için eski HSBC yöneticisi Teana Baker-Taylor’u işe aldı. O zamandan beri HSBC UK’nin Binance’e kredi kartı ödemelerini askıya aldığı bildirildi.