Ethereum Bugün Yine Rekor Kırarken, Ethereum Classic 1 Haftadan %200’den Fazla Artış Gösterdi

Bitcoin yavaş yavaş toparlanırken Ethereum tekrardan rekor tazeleyerek yazım sırasında 3804 Dolar değerinde zirveyi gördü. Ethereum Çatallanmasıyla ortaya çıkan Ethereum Classic neden 1 haftada %200 üzerinde bir artış gösterdi ?

Görünüşe göre unutulmuş bir kripto para birimi olan Ethereum Classic, fiyatı maviden fırladığında bu hafta pek çok kişinin dikkatini çekti, fakat bunun arkasında bazı nedenler olabilir. Ayrıca, Bitcoin Cash ve diğer Bitcoin tabanlı forklar, 8 Mayıs’ta ünlü komedi sitcom SNL’de Elon Musk’un ortaya çıktığı haberiyle fiyatı yükselen Dogecoin ile beraber yeşil renkte daha sağlıklı 1 hafta geçirdi.

Ethereum Classic Bu Hafta Yükseldi
Ethereum’un kardeş çatalı Ethereum Classic, bu hafta fiyatı geldiğinde bir fiyat canlanma yaşadı. Yükseldi Boğa sektörünün yolunu açan kripto para birimi olmak için% 200’den fazlası. Ethereum klasik (ETC) Haftaya 36 $ ‘lık bir fiyatla başladı ve Perşembe günü yavaşça 160 $’ a kadar yükseldi, ardından bu makaleyi yazarken 118 $ ‘a yükselten bir düzeltme yaşadı. Ama buna sebep olan sebepler nelerdi?

Ethereum Classic, piyasada bulunan en güvenilir kripto para birimi değil. Sadece geçen sene acı çekti birkaç Güvenilirliğini tehlikeye atan% 51 saldırı, o sırada düşen hash oranı sebebiyle zinciri binlerce bloğu geri aldı. Bu, para biriminin durumunu etkiledi ve şimdi borsalar yalnızca bir depozitoyu onaylamak için binlerce onay istiyor. Örneğin, Kraken kullanıcıları Bekle bir depozitonun etkili olması için nerdeyse 1 hafta (40.000 onay).

Dolayısıyla çelişkili görünebilir, şimdi bu dirilişin tadını çıkarıyor. Ancak bu, ağabeyi Ethereum’un eylemlerinin bir sonucu olabilir. Ethereum bir süredir fikir birliği algoritmasını hissenin kanıtı olarak değiştirmeyi planlıyor ve bu değişiklik eşit görünüyor daha yakın şimdi. Bununla beraber, şu an için Ethereum ağını garanti altına alan büyük madenciler kitlesinin hayatta kalmak için diğer zincirlere taşınması gerekmektedir ve piyasa, gelecek için Ethereum Classic üstünde bahis yapan bu hareketi tahmin ediyor olabilir.

Dogecoin ve Bitcoin Cash de Yükseldi
Dogecoin de devam etti köpek meme madeni parasının en büyük destekçilerinden bir tanesi olan, fiilen atası Elon Musk’un etkisiyle bu hafta bir dolara yükseldi. Dogecoin bu hafta% 124 artarak birim başına 0.71 $ ‘a ulaştı ve Musk’ın Saturday Night Live’ın bir bölümünü barındırması beklentisi sebebiyle çok büyük bir pompa yaşadı. Etkileyicilerden ve normalde kripto para birimi dünyasıyla ilişkili olmayan kişilerden genel kabul edilen kripto para biriminin hayranları, pompa Musk tarafından komedi şovunda milyonlarca izleyiciye yönlendirildikten sonra.

Bitcoin Cash de haftanın öne çıkanlarından biriydi. Artan fiyatı% 50’den fazla. Bitcoin Cash’in fiyatı 1.500 doların üzerine çıktı ve haftayı yaklaşık 1.350 dolarla kapatacak şekilde düzeltildi. Bitcoin Cash, bir Yükselt bu, blok zincirine bazı iyileştirmeler getirecek. Yükseltme, para biriminin imajını etkileyen iki çekişmeli sert çataldan sonra güven ve öngörülebilirliği geri getirmek için tasarımı yapılmış yeni bir güncelleme programı sunar. Bitcoin gold (BTG) ve bitcoin diamond (BCD) ve bitcoinsv (BSV) ayrıca önemli kazanımlar elde etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir