Ethereum ETF’leri Açılışından Sonra Gelen Yükseliş

Bu haftanın başlarında, Kanadalı düzenleyiciler üç Ethereum borsa yatırım fonunu (ETF’ler) onayladı ve bu ürünler şimdiden patlayıcı bir başlangıç ​​yaptı.

Lansmandan sadece birkaç gün sonra , üç Kanada ETF’si işlem hacminde 138 milyon dolardan fazla hacim oldu. Purpose Investment, CI Global Asset Management ve Evolve ETF’lerinin üç ETF’si Salı günü Toronto Borsası’nda işlem görmeye başladı. ETF’ler, yatırımcılara Ethereum’u temsil eden hisse senetlerine dijital varlığı tutma sıkıntısı çekmeden yatırım yapma fırsatı tanır.

Bu rakamlar etkileyici görünse de, bu yılın başlarında Kanada’da piyasaya sürülen Bitcoin ETF’lerinin yanında hiçbir şey değil . Örneğin Purpose’un Bitcoin ETF’si ilk evinde 80 milyon dolarlık işlem yaparken, Evolve iki günde 420 milyon dolardan fazla para çekti. Ancak bu, kripto ETF’ler için güçlü bir piyasa talebi olduğuna dair bir işarettir.

İronik olarak, ABD hala onaylama sürüyor ve herhangi bir kripto ETF’yi onaylayamadı. Sektör katılımcıları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Kanada’dan bir ipucu alıp bir şekilde onaylayacağından umutlu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir