FTX, 92 Milyonluk Bir TV İzleyicisine Reklam Verecek

Kripto para borsası FTX, Amerika’nın en çok izlenen etkinliklerinden biri olan Ulusal Futbol Ligi’nin Şubat 2022’de düzenlenecek şampiyonluk maçında bir reklam noktası elde etti.

Bloomberg’deki bir rapora göre FTX, bu yılki Super Bowl LVI’da izleyicilerin geniş erişiminden motive olarak bir reklam satın aldı.

Super Bowl her zaman yılın en yüksek reytingli TV programıdır ve ABD TV tarihindeki en yüksek reytingli 30 yayının 28’ini oluşturur.

FTX borsasının kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, kriptoyu benimsemek için en hızlı büyüyen müşteri tabanı olarak spora odaklanan bir pazarlama stratejisinde futbolu önceliklerden biri haline getirdi. Dedi ki:

“Böyle bir mesajı paylaşmak için Super Bowl’dan daha büyük, daha ana akım bir etkinlik yok.”

Reklamın içeriği veya FTX’in ne kadar ödediği açıklanmamasına rağmen, NBC’nin gelecek yılki Super Bowl’da bir reklam için gidiş fiyatı 6.5 milyon dolar. 2021 etkinliğinde 30 saniyelik bir reklamın fiyatı 5.5 milyon dolardı.

Bir önceki etkinlik, yaklaşık 92 milyon izleyiciden oluşan ortalama bir televizyon izleyicisiyle ilgilendi.

Bu yılki Şubat ayındaki Super Bowl’da Hyundai, Pepsi, Coke ve Budweiser gibi markalar seçimden çıktıkça reklamverenlerde bir değişiklik yaşandı ve pandemi sırasında başarılı olan ve ilk kez Super Bowl LV reklamverenleri olan yeni oyunculara yer açıldı.

Bunlardan bazıları hızlı gündelik ve teslimat hizmetleri (Chipotle, DoorDash), e-ticaret (Vroom), iş arayanlar için hizmetler (Indeed, Fiverr) ve hatta ev geliştirme markalarını (Scotts Miracle-Gro, Hellmann’s) içerir. Pandemi sırasında insanlar evden çalışmaya başladıkça kriptoya ilgi büyük bir artış görürken, bir kripto borsasının önümüzdeki etkinlik için sıraya girmesi çok uygun.

Haziran ayında FTX, Yedi kez Super Bowl şampiyonu Tom Brady ve Brezilyalı süper model Gisele Bündchen ile şirkette bir hisse senedi hissesi ve aşağıdaki TV reklamı da dahil olmak üzere hizmetleri için kripto ödemesi içeren uzun vadeli bir ortaklık sağladı .

FTX ayrıca Haziran ayında Major League Baseball’un resmi sponsoru oldu ve Mart ayında Miami Heat’in ev stadyumunu önümüzdeki 19 yıl boyunca FTX Arena olarak adlandırmak için düzenleme yaptı.

Geçen haftaki Miami Heat sezonu açılış maçında, uluslararası kripto borsası, FTX Arena’nın bir bölümündeki her izleyiciye kripto olarak 500 dolar verdi.

Coinbase ayrıca, özel kripto para platformu ortağı olarak NBA ve WNBA ile çok yıllı bir ortaklık anlaşmasıyla FTX’in sporla ilgili sponsorluklara adımlarını takip etti.