Galaxy Digital, Bitcoin Vadeli İşlemler İçin ETF Başvurusunda Bulundu

Bu yıl Nisan ayında bir Bitcoin ETF için onay almak için SEC’e başvurduktan sonra, Galaxy Digital’in bu sefer farklı bir bölüm altında tekrar denediği bildirildi. Novogratz’ın şirketi, yalnızca Bitcoin vadeli işlemlerinde borsada işlem gören bir fon başlatmak istiyor.

Bloomberg’in kıdemli analisti Eric Balchunas, Galaxy Digital’in eyaletlerde bir Bitcoin ETF yayınlama girişimini vurgulamak için Twitter’a götürdü.

Bunun yerine menkul 1933 yasası altında , SEC ile piyasaya sürmek için daha geleneksel yol ile tercih etmişti Nisan 2021 yılında, menkul 1940 kanun adı altında farklı bir yaklaşım denedi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler daha önce bu rotanın yeşil ışık alma şansının daha yüksek olabileceğini ima etmişti. Bu nedenle, SEC ile birden fazla kez denemiş olan bir başka finans devi olan VanEck, yakın zamanda 1940 Yasası kapsamında bir BTC ETF başvurusunda bulundu.

VanEck’e benzer şekilde, Galaxy Digital’in son girişimi yalnızca Bitcoin vadeli işlemlerine odaklanacak. Onaylanırsa, bir hisse senedi ile gelecek – Galaxy Bitcoin Strategy ETF.

Kurucusu ve Mike Novogratz tarafından yönetilen şirketin halihazırda aktif bir Bitcoin ETF’sine sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu yıl başlarında, Kanada’nın menkul regülatör 9 Mart’ta Toronto Borsası’nda başlattı böyle bir ürün, onayladı. Galaxy Digital Capital Management, CI Global Asset Management’ın alt danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Ek olarak, Kanada’da faaliyet gösteren iki BTC ETF’si daha varken, SEC bir tanesini bile onaylama konusunda isteksizdi. Bir düzineden fazla kişi reddedilirken, VanEck ve SkyBridge Capital’den yapılan başvurular son zamanlarda ertelendi.