Goldman’ın genel müdürü Dogecoin’den milyonlar kazandıktan sonra işten ayrıldı

Kripto piyasasında düşük hacimli varlıklar ve çok kolay manipülasyonla getirilen yükselişler çok az sayıda yatırımcıyı zengin ederken çok fazla küçük yatırımcının da parasının kül olmasına neden oluyor.

 Goldman Sachs’ın genel müdürü Aziz McMahon, nihayet her kripto meraklısının hayalini yaşıyor. Goldman Sachs gazisi, Dogecoin’den bir servet kazandıktan sonra kısa süre önce işinden ayrıldı. EFinancialCareers tarafından yayınlanan bir rapora göre, bankanın Londra’daki yükselen satış departmanının sorumluluğunu üstlenen McMahon’un, dijital varlığın yılın başından bu yana %18.000 üzerinde bir hızla artmasının ardından Doge’den “milyonlar” kazandığı iddia ediliyor. Neyse ki Goldman ile 14 yıl çalıştıktan sonra McMahon artık huzur içinde emekli olabilir, Lambo hayalini yaşayabilir veya başka bir yerde çalışabilir.

Raporlara göre eski genel müdür, Goldman’dan ayrılmasının ardından kendi hedge fonunu kurdu. Dogecoin’in olağanüstü yükselişini kimse tahmin etmedi. Sözde “şaka parası”, Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın defalarca tweet atmasından sonra varlığı satın alan yeni nesil milyonerler doğurdu . Bu yılın başlarında, popüler bir YouTuber Jaysn Prolifiq , Şubat ayında tüm yaşam birikimlerini madeni paraya yatırdıktan sonra Dogecoin’e yatırım yaparak yedi rakamlı bir serveti vurduğunu açıkladı . Dogecoin, erken yatırımcıları milyoner yapmanın ötesinde, bir ödeme seçeneği olarak da ilerleme kaydediyor. Geçtiğimiz haftalarda, birkaç geleneksel şirket DOGE ateşini yakaladı ve Dogecoin’de ödemeleri kabul etmeye başladı .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir