Hillary Clinton, Biden Yönetimini Kripto Para Birimi Düzenlemeye Çağırdı

Eski başkan adayı Hillary Clinton, Biden yönetimini kripto para piyasalarını düzenlemeye çağırdı. Devlet dışı aktörlerin yanı sıra Rusya veya Çin gibi ülkelerin de her türlü teknolojiyi kendi çıkarlarına göre manipüle edebileceği ve ülkeleri ve dünyanın rezerv para birimi olarak doları istikrarsızlaştırabileceği konusunda uyardı.

Eski Demokrat başkan adayı Hillary Clinton, Salı günü MSNBC ile yaptığı röportajda kripto para birimi hakkında konuştu. Geçen hafta kripto açıklamasını detaylandırdı ve teknolojinin Çin ve Rusya gibi ülkeler tarafından ABD’yi baltalamak için manipüle edilebileceği konusunda uyardı.

“Kripto para piyasalarını düzenleme ihtiyacını” vurguladı ve “insanların sadece dikkat etmeye başladığı ufukta” olduğunu belirtti.

Eski başkan adayı, “Sosyal medyanın kombinasyonunu, sosyal medyayı yönlendiren algoritmaları, belirli kripto para zincirlerinin kontrolü yoluyla daha da büyük miktarlarda para biriktirdiğini hayal edin” dedi ve şunları vurguladı:

Biz sadece Çin, Rusya veya başkaları gibi her türlü teknolojiyi kendi çıkarları için manipüle eden devletlere değil, devlet dışı aktörlere de bakıyoruz, ya devletlerle uyum içinde ya da kendi başlarına doların istikrarını bozan rezerv para birimini istikrarsızlaştıran ülkelerde dahil. “

Clinton şu görüşleri dile getirdi:

“Biden yönetiminin ele alması gereken pek çok büyük soru var.”

“Fazla zamanımız olduğunu düşünmüyorum ve bu nedenle onlardan duyduğum her şeye dayanarak, yapmaya çalışacaklarının tam olarak bu olduğunu umuyorum,” diye devam etti.”

Eski dışişleri bakanı ayrıca şunları iletti: “Bilgi çağı için kesinlikle yeni kurallara ihtiyacımız var, çünkü mevcut yasalarımız, çerçevemiz, karşı karşıya olduğumuz şey için yeterli değil.” Geçen hafta Clinton şunları söyledi : “Onlarla ticaret yapmak için kelimenin tam anlamıyla kripto paralar çıkarmak için çok ilginç ve biraz egzotik gibi görünen bir çaba, para birimlerini zayıflatma, doların rezerv para birimi olarak rolünü baltalama, ülkeleri istikrarsızlaştırma potansiyeline sahip. Belki küçük olanlarla başlayıp çok daha büyük oluyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir