İngiltere merkez bankası, kripto yatırımcılarını risklere karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor

İngiltere Merkez Bankası yöneticisi Andrew Bailey, kripto yatırımcılarını piyasaya atılmanın tehlikeleri konusunda uyardı.
Perşembe günü bir konferans sırasında konuşan Bailey balked o “kripto varlıklar” dijital para birimlerini tanımlamak için çok daha uygun bir isimlendirme olduğunu belirten “cryptocurrencies” kavramından bahsetti.
BoE valisi, özellikle kripto para birimlerinin içsel bir değerden yoksun olduğu argümanı olmak üzere, iyice deforme olmuş kripto karşıtı söylemi benimsedi. Bailey, “Son senelerde söylediklerimi sadece birkaç kez vurgulayacağım ve korkarım bunların gerçek bir değeri yok,” diye ekledi.
Kripto yatırımcılarına sert uyarısını ileten Bailey, şunları söyledi:
“Üzgünüm, bunu çok açık bir biçimde tekrar söyleyeceğim: Onları sadece tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız satın alın.”


BoE yetkilisinin açıklamaları, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi tarafından yayımlanan beyanlar ile yakın benzerlik göstermektedir. FCA, İngiliz kamuoyunu Ocak ayında kripto yatırımlarından büyük kayıplara uğrama riski konusunda uyardı .
O sıralarda, Bitcoin ( BTC ) 33.000 $ ‘ın altına düştüğü için kripto piyasası önemli bir düzeltmenin eşiğinde idi. O zamandan beri, toplam kripto piyasası kapitalizasyonu nerdeyse üç kat arttı ve şu an için 2,3 trilyon doların üstünde.


Bailey’nin yorumları, özellikle altcoinler için kripto fiyatlarında çok büyük bir artışla beraber geliyor ve Ethereum ( ETH ) tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi. Major altcoinler olan DOT, XRP ve LINK’te dikey hareketleri gördük.
BoE valisi, görünürdeki içsel değer eksikliğine rağmen mevcut çılgınlığa değindi ve ekliyor: “Bu, insanların onlara değer vermediğini, çünkü dışsal bir değere sahip olabileceklerini söylemek manasına gelmiyor.”
Nitekim, tartışmasız “Şaka Amaçlı” olan Dogecoin ( DOGE ), bugüne dek% 12.700’den fazla artış gösterdi.
BoE valisi, kriptonun değer önerisini pek düşünmese de, ülkenin vergi dairesi, vergilerden kaçmak için kıymetli dijital para birimlerinin kullanılması olasılığını ihmal etmiyor.
Nisan ayında, Majestelerinin Gelir ve Gümrük İdaresi , kripto para birimi vergi kaçakçılarının polisliğini, ABD Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi’nin “kripto sorusunu” anımsatacak şekilde yükseltmeyi planladığını duyurdu .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir