JPMorgan, 146 bin Dolarla Bitcoin Fiyat Tahminini İkiye Katladı

Küresel yatırım bankası JPMorgan, 146 bin dolarla bitcoin fiyat tahminini ikiye katladı. Bankanın analisti, volatilitesinin azalması ve kurumsal yatırımcıların portföylerinde altından daha fazla bitcoine yatırım yapmaya başlaması durumunda kripto para biriminin fiyatının bu seviyeye ulaşabileceğini açıkladı.

JPMorgan, dijital varlıklar da dahil olmak üzere alternatif yatırımların görünümüne odaklanan yeni yayınının açılış raporunu geçen hafta yayınladı. Her iki ila üç ayda bir yeni bir raporun yayınlanması bekleniyor.

Firmanın analisti Nikolaos Panigirtzoglou, bitcoin fiyatının uzun vadede 146 bin dolara ulaşabileceğini ve 2022 için kısa vadeli fiyat hedefinin 73.000 dolar olduğunu tahmin ediyor.

“Dijital varlıklar çok yıllı bir yapısal yükselişte, ancak mevcut giriş noktası, bitcoin aşırı alım bölgesine dönmüş gibi göründüğü için 12 aylık bir yatırım ufku için bizim görüşümüze göre çekici görünmüyor” dedi.

JPMorgan analisti şunları ekledi: “Eylül/Ekim 2021 döneminde yatırımcılar arasında enflasyon endişelerinin yeniden ortaya çıkması, bitcoin’in enflasyondan korunma aracı olarak kullanımına olan ilgiyi yenilemiş görünüyor.” Ekim ayında yapılan BTC için “ yükseliş görünümünü ” yineleyerek şunları yazdı:

“Bitcoin’in bir enflasyon koruması olarak cazibesi, altının son haftalarda enflasyonla ilgili artan endişelere yanıt verememesiyle güçlenmiş olabilir.”

Panigirtzoglou, özellikle kripto para birimleri tercihleri ​​göz önüne alındığında, daha fazla bin yıllık yatırım yaptıkça, bitcoin’in altınla rekabetinin devam etmesini bekliyor. “Altına yapılan finansal yatırımın ne kadar büyük olduğu göz önüne alındığında, ‘alternatif’ bir para birimi olarak altının bu şekilde dışlanması, uzun vadede bitcoin için büyük bir artış anlamına geliyor” dedi.

Bununla birlikte, JPMorgan analisti, 146.000 dolarlık fiyat tahmininin gerçekleşmesi için bitcoin’in oynaklığının önemli ölçüde düşmesi gerektiğini ve böylece kurallara bağlı yatırımcıların kripto para birimini portföylerine ekleme konusunda kendilerini rahat hissetmeleri gerektiğini söyledi.

BTC ‘nin volatilite şu anda yaklaşık dört ila beş kat daha altını aşıyor. Rapor, mevcut volatilitenin öyle bir sorun olduğunu ve Bitcoin’in adil fiyatının aslında 35.000 dolar civarında olduğunu ekledi.

Bununla birlikte banka, bitcoin’in oynaklığının düştüğünü ve 2022 için fiyat hedefi olarak 73.000 $’lık bir fiyatın makul göründüğünü kaydetti. Ayrıca Panigirtzoglou, bitcoin’in çılgınca öngörülemez olduğunu ve 145.000 $’ın üzerinde bir artış ve 30.000 $’ın altına bir düşüşün mümkün olduğunu söyledi.

JPMorgan analisti, “Kripto para birimlerinin ve dijital varlıkların daha geniş anlamda gelişmekte olan bir varlık sınıfı olduğuna ve dolayısıyla çok yıllı bir yapısal yükseliş trendine sahip olduğuna dair çok az şüphe var” diye ekledi:

“Dijital varlıklar, pandemi sonrasında net bir kazanan olarak ortaya çıktı ve perakende yatırımcılar, varlık sınıfını yaymak için aile ofisleri, hedge fonları ve sigorta şirketleri de dahil olmak üzere gerçek para varlık yöneticileri gibi kurumsal yatırımcılara katıldı.”

Bu, JPMorgan’ın bitcoin fiyatının 146 bin dolara yükselebileceğini öngördüğü ilk sefer değil. Banka , bitcoin için bu uzun vadeli uzun vadeli fiyat hedefini ilk olarak , bitcoin’in alternatif bir para birimi olarak altınla rekabet ettiğini öne sürerek yaptı. Banka açıkladı:

“Şu anda 575 milyar dolarlık bitcoin piyasa değeri, buradan ETF’ler veya barlar ve madeni paralar yoluyla altına yapılan toplam özel sektör yatırımını karşılamak için 146 bin dolarlık teorik bir bitcoin fiyatı anlamına gelen 4,6 kat artmak zorunda kalacak. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir