Kripto Ana, Bitcoin’i Yasaklamanın Zor Olduğunu Söylüyor

SEC yetkilisi Hester Peirce, kripto camiasında sevilen “Kripto Ana ” olarak bilinen yetkili bir söyleşide Bitcoin’in yasaklanamayacağını iddia ediyor.
Eşler arası (P2P) kadar yenilikçi ve merkezi olmayan bir şeyin yasaklanmasındaki zorluğun bir sebebi olarak, hemde bir kripto meraklısı olan komisyon üyeleri, kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisini anlayan yeni SEC Başkanının komisyonu almasını sağlayacağını umduğunu söylüyor. Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF) ve geçmişte reddedilmesinin nedenlerinden bazılarına yeni bir bakış .


Başkan Biden yönetimi dijital varlıklar için yeni düzenleyici politikalar üstünde çalışırken, çoğu profesyonel bu dijital varlıkların önümüzdeki haftalarda ya da aylarda yasaklanabileceğini iddia ediyor. Fox Business’tan Charles Gasparino ile konuşan Hester Peirce, bu iddiayı çürüttü ve bu dijital varlıkların ticaretini yasaklamanın nerdeyse imkansız olduğunu iddia etti.
Kendisi de bir kripto meraklısı olan Peirce, uzun zamandan beri Bitcoin ETF’lerinin çok büyük bir savunucusu oldu ve SEC’in onaylamasını sağlamak amacıyla elinden gelen her şeyi yapıyor.


Amerika hükümeti halihazırda Bitcoin ve altcoin sahiplerine daha yüksek sermaye kazancı vergisi uygularken, finansal analistler bunun bu sanal para birimlerinin fiyatındaki büyük düşüşün sebebi olabileceğini düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir