Mastercard Kripto Alanında Bir Adım Daha Atıyor

Gelişen kripto para ekosisteminde çoğu yatırımcının amacı para kazanmak olurken Mastercard gibi ödeme devleri bu ekosistemi en hızlı ve güvenilir taraflarını kendi sistemlerine entegre etmek üzere hızlı bir biçimde mücadele ediyor. İlk yapan kazanır biçiminde ilerleyen bu sektörde ödeme araçlarını kullanan insanlara en kaliteli hizmeti sunmak çok büyük bir önem arz ediyor.

Mastercard bu alanda hızlandırıcı programına 6 adet blok zinciri teknolojisiyle çalışan ödeme startup’ını almış durumda. Bu 6 tane startup yazılım ve blok zinciri ekosisteminde “fintech yenilikçileri” olarak tercih edildi. Bu startuplar Cledara, Tippy, Jifti, SpendDebt, Moeda Seeds ve Asante Financial Services olacak. Girişimleri direk olarak Mastercard tarafından desteklenip 6 aylık hızlandırılmış program ile ürün ve hizmetler ölçeklendirilip ticaretleştirilecek.


Mastercard’ın yetkilisi şunları söyledi:
“Fintech ortamı önceden görülmemiş bir hızda geliştikçe Mastercard, fintech yenilikçilerinin büyümesine ve eninde sonunda daha fazla insanı dijital ülke ekonomisine kazandırmasına yardım edecek altyapı ve varlıkları sağlar. En yeni Başlangıç Yolu şirketleri, fintech endüstrisinin geleceğini temsil ediyor ve tüketici ihtiyaçlarını öngören kapsayıcı çözümler tasarlıyor – ölçeklendirme yolunda bu yenilikçilerle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir