Miami Belediye Başkanı: Çin’in Kripto Yasağı Bitcoin Madenciliğinde ‘Amerika için İnanılmaz Fırsat Yaratıyor’

Florida Miami belediye başkanı, Çin’in kripto para baskısını Amerika için inanılmaz bir fırsat yaratan dönüm noktası olarak görüyor. “Onların kaybı bizim kazancımızdır. Amerika bitcoin madencileri ve bitcoin üzerine onunla inşa eden herkes için temiz bir güç evi sağlayarak geleceğe öncülük edebilir ve edecektir” dedi.

Şehrini bir bitcoin merkezi haline getirmeye çalışan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Çin hükümetinin kripto baskısını şehri ve ABD için bir fırsat olarak görüyor Bloomberg’e şunları söyledi:

“Dönüm noktası şimdidir. Amerika için inanılmaz bir fırsat yaratıyor.”

Miami belediye başkanı Çin’in kripto üzerindeki baskısını ABD için bir fırsat olarak gören tek politikacı değil “Çin’in bitcoin de dahil olmak üzere kripto üzerindeki otoriter baskısı ABD için büyük bir fırsat Bu aynı zamanda Çin’e karşı büyük yapısal avantajımızın bir hatırlatıcısı. ” dedi Senatör Pat Toomey. Kongre üyesi Patrick McHenry, “Çin’in erişimi kısıtlama kararı, kripto para biriminde Amerikan liderliği için mükemmel bir fırsat sunuyor” dedi.

Belediye Başkanı Suarez bu haftanın başlarında, kripto para madencilerini Güney Florida’nın nükleer, güneş ve hidroelektrik gibi temiz enerji seçenekleri de dahil olmak üzere madencilik için harika fırsatlar sunduğuna aktif olarak ikna etmeye çalıştığını söyledi.

Florida Power & Light CEO’su Eric Silagy ile kripto işletmelerini bölgeye çekmek hakkında konuştuğunu doğruladı. Mayıs ayında, Miami şehrinin “Florida Power & Light tarafından sağlanan temiz nükleer enerji ile bitcoin madenciliği yapabileceğini” tweetledi:

“Dünyanın kripto madenciliği başkenti olmak istiyoruz ve bunun sürdürülebilir bir şekilde yapılabileceğini ve güneş enerjisi dahil edilebileceğini bilmek istiyoruz.”