MicroStrategy, Bitcoin’e 177 Milyon Dolar Daha Yatırım Yaptı

MicroStrategy, şirket varlıklarına 3.907 BTC ekleyerek bir kez daha Bitcoin satın aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Salı günü yayınlanan Form 8-K dosyasına göre, MicroStrategy 1 Temmuz ile 23 Ağustos Pazartesi arasında Bitcoin varlıklarını 3.907 BTC artırdı.

SEC dosyası ayrıca MicroStrategy’nin ek Bitcoin elde etmek için ortalama 45.294 dolardan aldığını da ortaya koydu.

En son satın alımıyla, Michael Saylor’un firması şimdi 108.992 BTC’ye sahip ve bu da şirkete btc  başına 26.769 dolarlık bir ortalama fiyatla yaklaşık 2.918 milyar dolara mal oldu.

49.000 doların üzerinde Bitcoin ticareti ile şirketin Bitcoin varlıkları 5,3 milyar doların üzerindedir.

Çarşamba günkü satın alma duyurusu, Bitcoin pozisyonuna eklemeye devam etmek için daha önce verilen sözlerin yerine getirilmesi olarak da hizmet ediyor. Firma Haziran ayında, ikinci çeyrekte kripto piyasasındaki düşüş sırasında elindeki kağıt kayıplarının BTC iştahını azaltmak için çok az şey yaptığını belirtmişti.

Gerçekten de, %50’nin üzerindeki kripto piyasası düşüşü, Bitcoin holdingleri olan ABD firmaları için bazı değer düşüklüğü kayıplarına neden oldu. Tesla ayrıca ikinci çeyrek finansallarının bir parçası olarak Bitcoin varlıklarında 23 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararı bildirdi.

MicroStrategy, ilk Bitcoin alımını Ağustos 2020’de duyurdu ve sürekli olarak BTC pozisyonuna ekledi. Firmanın CEO’su Michael Saylor, diğer şirketleri bilançolarına Bitcoin eklemeyi düşünmeye bile teşvik eden bir BTC savunucusu haline geldi.

MicroStrategy’nin en son Bitcoin bilanço genişlemesi, Mayıs ayından bu yana ilk kez 50.000 doların üzerine çıkan BTC fiyat hareketinin hemen ardından geliyor. Hareket, Mayıs ayının ortasında 27.000 $ ‘a düştüğünden bu yana piyasa değeri ile en büyük kripto için %87’lik bir artışa işaret etti.