MoneyGram Amerika şubelerinde Bitcoin alınıp satılabilecek

MoneyGram , ABD’deki insanların kripto para varlıklarını nakit olarak çekmelerine izin vererek, ana akım finans kurumlarından yeni ortaya çıkan dijital para birimlerini kabul etmeye doğru bir adım daha işaret ediyor.
Para transfer hizmeti veren firma Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bu özellik üzerinde bitcoin borsası ve ATM operatörü Coinme ile birlikte çalıştığını söyledi. Önümüzdeki haftalarda, yeni ve mevcut Coinme kullanıcıları, kriptoyu nakit olarak satın alabilecek veya MoneyGram’ın ABD’deki binlerce gerçek mekanda yerinden çekebilecek.


Şirketler, 2021′in ikinci yarısında teklifleri uluslararası olarak genişletmeyi planlıyor.
MoneyGram’ın başkanı ve CEO’su Alex Holmes, “Bu yenilikçi ortaklık, işimizi tamamen yeni bir müşteri segmentine açıyor çünkü Coinme ile bitcoin’i yerel itibari para birimine bağlamak için bir köprü kurarak kriptodan nakde modeline öncülük eden ilk şirketiz,” diyor MoneyGram’ın başkanı ve CEO’su Alex Holmes bu şekilde açıkladı.


Finansal hizmet firmaları, kripto alanında giderek daha fazla hamle yapıyor. PayPal artık ABD kullanıcılarının kripto para ticareti yapmalarına ve bunları milyonlarca tüccarına ödeme yapmak için kullanmalarına izin veriyor. Mastercard , bu yıl ağında belirli kripto para birimlerini desteklemeye başlayacağını söylerken, Visa artık ABD doları destekli USD Coin ile kriptoda ödeme yapılmasını destekliyor.
Bu arada Tesla , Square ve MicroStrategy , bitcoin satın almak için şirket fonlarını kullanma gibi alışılmadık bir stratejiyi benimseyen firmalar arasında yer alıyor. Tesla, bu yılın başlarında kripto para birimine 1,5 milyar dolarlık bir bahis yaptı ve Mart ayının sonunda elinde bulunanlar yaklaşık 2,5 milyar dolar değerindeydi.

Büyük kripto kurumlarından bu artan kabul, bu yıl bitcoin, eter ve diğer dijital para birimlerinde çılgın bir yükselişin ortasında geliyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, bu yıl şimdiye kadar% 90′ın üzerinde artış gösterdi, ancak Nisan ayında belirlenen 64.000 $ ’ın üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesinden % 15 civarında düşüş yaşarken, ikinci en büyük kripto para olan Ethereum % 470’in üzerinde yükseldi.
Bununla birlikte, kripto pazarında potansiyel bir balonla ilgili artan endişeler var. 2013′te şaka olarak başlayan dijital para birimi Dogecoin, bugüne kadar % 10.000′lik bir artış gösterdi.


MoneyGram ve Western Union , ABD’deki en popüler transfer hizmetlerinden ikisidir
Western Union, kriptoyu destekleyip desteklemeyeceğine dair henüz bir açıklama yapmadı. MoneyGram, sınır ötesi ödemelerde kripto para birimi XRP’ye pilotluk yapmak için 2018′de blockchain start-up Ripple ile bir ortaklığa girdi. Bununla birlikte, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’ı 1,3 milyar dolarlık yasadışı menkul kıymet teklifi yürütmekle suçlamasının ardından iki firma bağlantılarını askıya aldı. Ripple, 2019′da MoneyGram’dan 30 milyon dolarlık hisse satın aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir