Papa Murphy, Cardano’yu (ADA) Ödeme Alternatifi Olarak Sunacak

Kendin al kendin pişir olarak faaliyette bulunan pizza şirketi Papa Murphy’s Cardano’yu (ADA) ödeme alternatifi olarak kabul ediyor . Papa Murphy’nin yeni kripto ödeme alternatiflerinin sadece ADA ile sınırlı olmadığını belirtmek gerek.
Şirket ayrıca Bitcoin, Litecoin, Ethereum, vb. Diğer pek çok dijital varlık için ödeme yapılmasının önünü açtı.


Papa Murphy, Cardano’nun alt dizisi aracılığı ile artık kripto ödemelerini kabul ettiğinin haberini açıkladı .Ancak transferin, şirketin başta Washington DC olmak üzere tüm pizza şubelerinde kriptoları kabul edip etmediği hakkında bir açıklamada bulunmadı.
Benzer şekilde, Cardano sever ZizouCoin’e göre, Londra merkezli restoran da ADA ile bir süre önce ödeme almaya başladıklarını belirtmişlerdi. “Kingston’daki en beğendiğim restoran şimdi ADA ile ödeme alacak. Bir süredir ETH ve BTC’yi alıyorlardı ve şimdide mantıklı bir para birimine daha alternatif olarak sundular. “


Ayrıca yakın zamanda çıkan bir rapora göre Cardano, blockchain tabanlı bir kimlik sistemi sunmak için Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile ortaklık oluşturdu. Ortaklık, beş milyondan fazla öğrenciyi ve 750 bin öğretmeni ADA ağına çekmeyi hedefliyor.
Buna ilave olarak, Cardano’nun kullanımı hızla artmaya devam ettikçe kullanıcıların altcoin sevgisinin yakın zamanda dahada artacağı manasına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir