Reddit Kurucu Ortağı Alexis Ohanian, Ethereum Tuttuğunu Onayladı

Girişimci, kripto para birimi varlıklarının çoğunun ETH’de olduğunu söylüyor.

Sosyal medya ve haber sitesi Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, bugün CNBC’nin Squawk Box’ında yer aldı. Kripto para birimi, şaka amaçlı coinleri ve diğer yatırımları tartıştı.

Ohanian Ethereum’u Seviyor

Ohanian, birincil ilgisinin Ethereum blok zincirinde olduğunu açıkladı. Ethereum’un ” kendisini kanıtlamak için en çok özelliğe sahip olduğunu” da sözlerine ekledi.

Kripto koleksiyonları veya takas edilemeyen belirteçler de dahil olmak üzere birçok uygulaması nedeniyle Ethereum’u tercih ettiğini açıkladı. Ohanian, “NFT’ler, Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilenlerin sadece başlangıcıdır” dedi. Açıklaması, DeFi yatırım platformları, merkezi olmayan borsalar ve ticaret oyunları gibi diğer Ethereum dApp’lerini dolaylı olarak kabul ediyor.

Ohanian, kripto varlıklarının çoğunun Ethereum’da olduğunu belirterek sonuçlandırdı. Ohanian, “İşte, açık bir şekilde, sahip olduklarımın çoğu orada,” dedi. Elinde ne kadar ETH tuttuğunu açıklamadı.

Ohanian ayrıca GameStop (GME) gibi topluluk odaklı meme stokları hakkında da yorum yaptı . Trendin adını “büyüleyici” olarak adlandırdı, ancak momentum yatırımının “yeni bir şey olmadığını” belirtti.

Reddit ve Kripto Para Birimi

Bu, Ohanian’ın kripto para birimini ilk kez ele alması değil. Geçen yıl Ethereum Name Service’e bir isim kaydettirdi. Bu adresin bakiyesi, diğer hesaplarda daha fazla tutması muhtemel olsa da, en az 2.900 dolar değerinde ETH’ye sahip olduğunu gösteriyor.

2019’da Ohanian’ın VC firması Initialized Capital, Magic: The Gathering ve Hearthstone gibi popüler kart oyunlarına Ethereum tabanlı bir rakip olan SkyWeaver’a yatırım yaptı.

Mayıs 2018’de ETH’nin 1.500 dolarlık bir fiyata ulaşacağını tahmin etti. Gerçekte, fiyatlar o yılın sonundan önce yalnızca 800 dolara kadar yükseldi.

Ohanian, Reddit’in yönetim kurulundan istifa etmesine rağmen, site Ethereum’u onsuz kullanmaya devam etti. 2020’de Reddit, belirli alt dizinlerde Ethereum tabanlı belirteçleri piyasaya sürdü . Bu yıl, puan programını güçlendirmek için Ethereum kullanma niyetini dile getirdi .