Ripple CEO’su Enflasyonist Nedenlerle Dogecoin’i Uygun Görmüyor

2013 yılında 100 milyar jetonluk bir tedarik limiti ile başlayan Dogecoin, sonunda sınırsız bir arza geçti.

XRP kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Ripple’ın CEO’su, meme tabanlı dijital para birimi Dogecoin’in hayranı değil.

Brad Garlinghouse , sözde “enflasyonist dinamikleri” ve sınırsız arzı nedeniyle DOGE’nin kripto para piyasası için iyi olmadığına inanıyor.

Küresel enflasyon Bitcoin’in fiyatını yükseltiyor ancak Dogecoin hayranları için bir uyarısı var, Garlinghouse Salı günü Fintech Abu Dabi etkinliğinde CNBC tarafından yönetilen bir panelde savundu.

“Dogecoin’in kripto piyasası için iyi olduğuna aslında ikna olmadım, biraz tartışmalı bir şekilde sanırım.” Ripple CEO’su, Dogecoin’in kendisini elinde tutmak konusunda isteksiz hale getirecek bazı enflasyonist dinamiklere sahip olduğunu söyledi.

Garlinghouse, Dogecoin’in dolaşımdaki toplam kripto para arzı üzerinde kesin bir sınırı olmadığını ve bunun da onu 21 milyon adet sınırlandırılmış Bitcoin gibi bazı büyük kripto para birimlerinden çok farklı kıldığını kaydetti.

Garlinghouse, “Şaka olarak yapıldı, ardından Elon Musk gibi bazı yüksek profilli insanlardan biraz ivme kazandı” diye ekledi.

DOGE konusunda şüpheci olmasına rağmen, Garlinghouse genel olarak kripto para piyasası konusunda hala iyimser. 

Dogecoin, 2013 yılında olarak piyasaya sürülen Shiba gibi meme token sektörüne dayanan bir kripto para birimidir. Dijital para birimi, 2015 yılının ortalarında ulaştığı 100 milyar jetonluk bir tedarik limiti ile başladı. O zamandan beri Dogecoin, enflasyonu kontrol altında tutmak için blok başına 10.000 DOGE’lik bir ödülü sınırlarken sınırsız bir arz sağlamak üzere değiştirildi.

DOGE, 2021’de en başarılı kripto para birimlerinden biri olarak ortaya çıktı ve bu yılın başlarında piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi listesine girdi. Dogecoin’in başarısının çoğu, görünüşe göre 2020’de Twitter’da DOGE’yi aktif olarak tanıtmaya başlayan Tesla CEO’su Elon Musk tarafından onaylanmasıyla ilişkilendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir