Sabit Fiyatlı Coinlere (Stablecoin) Olan ilgi Arttıkça Tether’in Market Hacmi 50 Milyar Doları Aştı

Tether Operations Limited, Pazartesi günü bunu doğruladı ve şu anda yaklaşık 50 milyar USDT’nin dolaşımda olduğu bildirildi. Tether’in arzı ve dolayısıyla piyasa değeri, son 12 ayda 10 kattan fazla arttı. Bu, bir ay içinde% 25 büyümeyi içerir .
Dolar destekli bir stabilcoin olarak, bir USDT, Tether tarafından tutulan varlıklarda 1 Dolara eşittir.
Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, “50 milyar Amerikan Doları değerinde bir market hacmini aşmak, Tether için inanılmaz seviyede önemli bir yol aldığını temsil ediyor,” dedi. Ve şunları ekledi:
“Tether’in başarısı, Merkez Bankalarının kullanacağı para birimi olan CBDC ve önümüzdeki yılların bankacılık sistemi için bir örnek teşkil edebilir. Tether’in artık sayısız protokol ve uygulamada dijital token ekosisteminde oynadığı önemli rol bizi gerçekten üzüyor. “
USDT, kripto para birimi topluluğunda benzersiz bir konuma sahiptir. İhraç edilecek ilk stabilcoin olan USDT, şu anda piyasadaki en likit ve yaygın olarak kullanılan dolar sabitlemesi. Bazı borsalarda USDT, Bitcoin ( BTC ) ve Ethere ( ETH ) ticaret çiftleri için en iyi teklif para birimlerinden biri olmaya devam ediyor .
Yazım sırasında USDT , genel stabilcoin pazarının yaklaşık% 66 ‘sını oluşturuyor. Bir sonraki en büyük StableCoin olan USD Coin, 11 milyar dolardan daha az değerde.
Stabilcoin ihraççısı, rezervleri hakkında spekülasyonun merkezi olmuştur ve bazı kripto gözlemcileri, Tether dezenformasyonunun toplulukta büyük bir korku, belirsizlik ve şüphe kaynağı olduğu yorumunu yapmıştır. Tether, Cayman Adaları merkezli Moore Cayman’dan gelen bir güvence raporunun USDT tokenlerinin tamamen rezervlerle desteklendiğini onayladıktan sonra bu endişeleri yatıştırmış gibi görünüyor .
Bir denetimle aynı olmayan güvence raporu, Tether’in New York Başsavcı Bürosu’na 18,5 milyon dolarlık bir ceza ödemesinden bir ay sonra geldi . Anlaşmanın bir parçası olarak Tether, rezerv statüsünü kanıtlayan periyodik dosyalar üretmeyi kabul etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir