Square, Bitcoin’in İnternet için Yerel Para Birimi Olmasına Yardımcı Olma Planlarını Açıkladı

Square Inc., odağının bitcoin’in internet için yerel para birimi haline gelmesine yardımcı olmak olduğunu onayladı. CEO Jack Dorsey, “Bitcoin’in ana akım bir kitleye ulaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda ağı ve ekosistemi güçlendirmesine” yardımcı olacak “Bu hedefe yönelik bir dizi girişimimiz var” dedi.

Square Inc., şirketin Cuma günü 3. çeyrek kazanç çağrısı sırasında bitcoin’e olan bağlılığını yineledi. Square ayrıca, mobil ödeme platformu Cash App’in 1.8 milyar dolarlık bitcoin geliri sağladığını da ortaya koydu. Square’in piyasa değeri şu anda 110 milyar dolar.

Görüşme sırasında Dorsey’e, Square’in diğer kripto para birimleri sunmak ve kullanıcıların “tanımlanmış NFT ekosistemlerine katılmasını” sağlamak gibi “bitcoin alıp satmanın ötesinde kriptoya genişlemeyi isteyip istemediği” soruldu.

Dorsey basitçe, “Biz değiliz” diye yanıtladı, vurgulayarak:

“Odak noktamız, bitcoin’in İnternet için yerel para birimi haline gelmesine yardımcı olmaktır… Bu amaca yönelik bir dizi girişimimiz var. Nakit Uygulaması sadece bir tanesidir.”

Devam etti: “Bir donanım cüzdanı oluşturacağız. Aslında evde veya bir işletmede veya satıcı işletmelerde bitcoin madenciliği yapmak için bir tüketici cihazı olan bitcoin madenciliğini araştırıyoruz. Bu odaklanmanın önemli olduğuna inanıyoruz. Doğru olduğuna inanıyoruz.”

Dorsey ayrıca yeni bir iş birimi olan TBD’den de bahsetti. “Ayrıca yakın zamanda, bitcoin odaklı, gözetimsiz, izinsiz ve merkezi olmayan finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak amacıyla açık bir geliştirici platformu oluşturmak için TBD adında bir iş kurduk” dedi. Platform, “bitcoin yığını üzerinde merkezi olmayan finans hakkında daha fazla fikir ve sunduğu istikrar ve on yıldan fazla bir süredir sahip olduğu tüm esneklik hakkında daha fazla fikir sağlamayı” amaçlıyor.

Square CEO’su, “TBD’nin ne yaptığına dair daha fazla ayrıntıyı 19 Kasım’da bir beyaz kağıtla açıklayacağız” dedi:

“Her ikisi de bitcoin’in ana akım bir kitleye ulaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda ağı ve ekosistemi güçlendirmeye odaklanır”.

Yol boyunca tüm kararlarımızı, ilerlememizi ve sorularımızı paylaşarak, toplumla işbirliği içinde her ikisini de açık bir şekilde inşa edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir