Stable Coin Piyasası 100 milyar dolara ulaşıyor

Kripto para piyasalarının çoğu bugün değer kaybetmiş olsa da, dolara sabitlenmiş sabit paralar son 24 saat içinde önemli talep gördü. Şu anda, var olan tüm stabilcoinlerin tüm piyasa değerlemesi yaklaşık 96 milyar dolar.

Bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) gibi kripto varlıkları değişken olabilir ve bu, son yıllarda stablecoin talebine neden oldu. Temmuz 2017’den bu yana, stabilcoin pazarı önemli ölçüde büyüdü, ancak Nisan 2020’den sonra fırladı. Stabilcoinler için ana kullanım durumlarından biri, kripto fiyatları aşırı derecede değişken hale geldiğinde insanların fonlarını korumaya almalarıdır.

Piyasadaki son düşüşten bu yana, stabilcoinlere olan talep önemli ölçüde arttı. Çoğu insanın bildiği gibi, tether (USDT) var olan en büyük stabilcoin ve bugün 58 milyar dolarlık bir piyasa değerlemesine sahip. Tether ayrıca, kripto piyasasında en büyük hacime ve büyüklüğe sahip.

Devasa bağlama piyasa kapitalizasyonunun yanı sıra, kripto ekonomisindeki en büyük ikinci stabilcoin piyasa değerlemesi usd coin (USDC) tarafından tutulur . Stabilcoin USDC, 15 milyar dolarlık bir piyasa değerine komuta ediyor ve son gün boyunca küresel ticaret hacminde 5,4 milyar dolar gördü.

Binance Tarafından sağlanan Stablecoin ivme kazanıyor, diğer Kripto Tabanlı stablecoinler hacimde ve sermayede Yükseliyor

Binance tarafından BUSD veya binance usd olarak adlandırılan stabilcoin , USDC’den daha düşük bir piyasa değerine sahiptir ve genel değerlemeye göre üçüncü en büyük stabilcoin’dir. Bununla birlikte, BUSD, küresel ticaret hacminde USDC’yi son 24 saatteki swaplarda 14,3 milyar dolar ile geride bırakıyor.

Küresel ticarette 14,3 milyar dolar oldukça büyük, ancak Coingecko’nun “Piyasa Değerine Göre En İyi Durağan Paralar” toplayıcısına göre, tether (USDT) 24 saat içinde 265 milyar dolar bildirdi . Messari.io’dan alınan istatistikler, tether’ın bildirilen hacmi için benzer bir ölçüm gösteriyor, ancak Messari Research’ten alınan “gerçek hacim” verileri bunun Perşembe günü yalnızca 78 milyar dolar değerinde küresel USDT ticareti olabileceğini gösteriyor . Daha az bilinen diğer stabilcoinlerde hacim artışları görüldü ve piyasa değerleri de yükseldi. Dai (DAI), terrausd (UST), likidite usd (LUSD) ve paxos standardı (PAX) gibi kripto paraların tümü, geçen yıl piyasa değerleri ve ticaret hacmi açısından büyüme kaydetti. Var olan tüm stabilcoinlerin (48) tüm piyasa değerlemesinin 100 milyar dolarlık bölgeye yaklaşması ve dijital para fiyatlarının olduğu kadar değişken olmasıyla, kripto tabanlı fiat tokenleri talepte kalmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir