Visa ve Tala Kripto Ekosistemi İçin Güçlerini Birleştiriyor

Kripto paraların değeri ve teknolojisi yükselmeye devam ettikçe ödeme devleri arasındaki rekabet gün geçtikçe artıyor. Yakın zamanda bahsettiğimiz Mastercard’ın kripto alanında attığı adımların ardından Visa firmasıda finans hizmetleri sağlatan Tala firmasıyla işbirliği içine giriyor.
Tala firması yapmış olduğu açıklamada Visa ve Tala’nın yetersiz bankalara sahip nüfusun kripto alanına adım atmasını sağlayacak yeni bir ortaklık duyurdu. Tala, “herkes için finansal istikrarı sağlama ve hızlandırmayı misyon edinmiş bir finans teknolojisi şirketidir”. Şirketin Android uygulamasının “anında kredi ve kişiselleştirilmiş finansal eğitim sunmuş olduğunu” belirten şirket, Meksika, Filipinler, Kenya ve Hindistan’da 6 milyondan fazla müşteriye 2 milyar dolardan fazla kredi sağladığını da sözlerine ekledi.


Bu uygulamalar ve projeler sayesinde gelişen kripto para ekosistemi gelişmemiş ya da gelişen teknolojiyi teknolojiyi ülkelerin uyguladığı kötü politika ve yasaklamalardan arınarak kullanıcılara güvenli hızlı ve düşük komisyonlu para transferi olanağı sağlıyor. Her ne kadar bu alanda kurumsallardan bahsetsek de çok sayıda ufak yatırımcının GameStop olayında olduğu gibi devlere kafa tutabilecek yatırım gücüne sahip olduğunu biliyoruz. Bu yüzden ödeme devlerinin küresel çapta insanlara sunmuş olduğu bu hizmetin kripto para piyasalarına olumlu etki edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir