Vitalik Buterin, Hindistan Covid Yardım Fonu’na 1 Milyar Dolar Bağışladı

Yakın zamanda Hindistan’da yaşanan oksijen tüpü sıkıntısı nedeniyle Binance’de yardım ettiğini açıklamıştı. Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, birkaç kar amacı gütmeyen kuruluşa 1 milyar dolar değerinde şaka coini bağışladı. Sonuç olarak, 500 ETH ve üzeri transfer yani 50000000000000 Shiba Inu (SHIB)  Hindistan Covid Yardım Fonuna gönderilmiş oldu.

Bu arada Hindistan, son iki hafta boyunca günlük 350.000’den fazla enfeksiyon ve 3.500 ölüm bildiriyor. Virüsün ikinci dalgası, Güney Asya ülkesinin sağlık sistemini alt etti.Bu, Hindistan’daki sayısız insanı hastane yatakları, tıbbi oksijen ve diğer malzemeleri istemeye bırakıyor. Bu nedenle, birkaç yatırımcı ve teknoloji devi Hindistan’a bu pandemide yardım etmek için adım attı.

Hindistan yardım fonunu bir araya getiren Polygon COO’su Sandeep Nailwal, bu işlemi 12 Mayıs 2021’de düzenledi. Ayrıca, bağış için Buterin’i takdir etti ve SHIB yatırımcılarına bunun uygun şekilde harcanacağına dair güvence verdi.

Bu bağışın yanı sıra Buterin, Ethereum’da açık kaynaklı bir platform olan Gitcoin’e 441 milyon dolar değerinde AKITA bağışladı.Ayrıca 13.292 ETH GiveWell ve 1000 ETH Methuselah Vakfı bağışladı . Bu vakıf, insan ömrünü uzatmada uzmanlaşmıştır. Ayrıca güvenli yapay zeka teknolojilerine odaklanan Makine Zekası Araştırma Enstitüsü’ne 1050 ETH bağışladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir