Amerika’da Kripto Politikasını İnceleyen En İyi Bankacılık Düzenleyicisi

Para Biriminin Yeni Vekili Michael Hsu, ABD’nin en iyi bankacılık düzenleyicisi tarafından belirlenen kripto para birimi standartlarının gözden geçirilmesini talep etti. Ayrıca gözden geçirme sırasında “herhangi bir koşullu ulusal güven tüzüğünü yeniden değerlendirmeye ve banka dışı kuruluşlara yapılacak ek sözleşmelerin onaylanmasını durdurmaya” davet edilir.

Federal bankacılık sisteminin yeni yöneticisi ve Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin (OCC) CEO’su Michael Hsu, kripto para birimleri için düzenleyici standartların gözden geçirilmesini talep etti. Hsu, 10 Mayıs’ta göreve başladı.

OCC, ABD Hazine Bakanlığı’nın bağımsız bir bürosudur. Tüm ulusal bankaları ve federal tasarruf derneklerini, ayrıca yabancı bankaların federal şubelerini ve ajanslarını kiralar, düzenler ve denetler.

Hsu, Çarşamba günü Finansal Hizmetler Komitesi önünde kripto para birimi planlarını açıkladı. “OCC’de odak, sorumlu yeniliği teşvik etmek oldu” diye başladı. Örneğin, bir İnovasyon Ofisi oluşturduk, ulusal bankaları ve güven şirketlerini kiralama çerçevesini güncelledik ve kripto saklama hizmetlerini bankacılık işinin bir parçası olarak yorumladık. “

Yeni Komptrolör Vekili, “Personelden bu eylemleri gözden geçirmelerini istedim” dedi ve şunları açıkladı:

“Başladıktan kısa bir süre sonra, ajans önünde bekleyen önemli düzenleyici standartların ve konuların gözden geçirilmesini talep ettim. Bu öğeler arasında kripto para birimleri ve dijital varlıklarla ilgili yorumlayıcı mektuplar ve kılavuzlar ve bekleyen lisans kararları yer almakta.”

“İnceleme, her biri için bir dizi iç ve dış görüşü, değişen koşulların etkisini ve bir dizi alternatifi değerlendiriyor” diye açıkladı.

Eski Mali İşler Sorumlusu Brian Brooks daha önce , OCC’nin liderliği altında yayınladığı kripto para yanlısı kılavuzların bir kısmının geri alınacağı konusunda uyarmıştı.

Bu arada Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İlişkiler Komitesi Başkanı olarak görev yapan Senatör Sherrod Brown, Çarşamba günü Hsu’ya OCC tarafından yayınlanan kripto para birimi düzenlemesiyle ilgili bir mektup gönderdi.

Brown, “OCC’nin önceki liderliği tarafından verilen bir dizi ulusal güven sözleşmesine ilişkin” endişelerini dile getirdi. Şöyle yazdı: “Eski Mali Denetçi Brian Brooks, bir kripto para birimi borsası olan Binance’e katılmak için OCC’den ayrıldıktan kısa bir süre sonra, dijital ve kripto para birimi faaliyetlerinde uzmanlaşmış birkaç geleneksel olmayan firma – Paxos, Protego ve Anchorage dahil OCC’den şartlı ulusal güven sözleşmeleri aldı.”

Senatör, “OCC’nin bu varlıkları geleneksel bankalara kıyasla düzenleyebilecek bir konumda olmadığına” inanıyor ve şunları vurguluyor:

“Diğer bankalar için geçerli olan katı gereklilikleri karşılayamayan bir firmanın kendisini bir banka olarak halka tanıtmasına izin verilmemelidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir