Çin’in Baskıları Nedeniyle Huobi ve Okex Borsaları Bazı Hizmetleri Durdurdu

Cuma günü, kripto para topluluğu, Çin’in Bitcoin madenciliği ile ilgili uyarıları tekrarlayan Merkezi Finans ve Ekonomik İşler Komisyonu’nun 51. toplantısından kaynaklanan bir raporu tartıştı. Ertesi Pazar günü, Huobi’nin kripto para birimi operasyonunun Çin anakarasındaki müşterilere bulut madenciliği operasyonlarını ve diğer kripto hizmetlerini askıya aldığını açıkladı.

2017’de birçok kez, Bitcoin’in ( BTC ) 2013’te Çin’den gelen çalkantılı kötü haberlerin ardından Çin’den gelen olumsuz haberlere dirençli olduğu söylendi .

2021 bambaşka bir hal aldı ve Çin hükümetinin genel olarak kripto para birimine yönelik politikası gibi görünüyor ve madencilik endüstrisi hala birçok insan için anlam ifade ediyor. Cuma günkü haberin ardından , iki gün sonra, kripto para birimi şirketleri Huobi ve Okex’e bağlı raporlar, bir kez daha Çin’i tartışan kripto savunucularına sahip.

Pazar günü, bölgesel yayın chainnews.com , Huobi’nin Çin anakarasında bulunan müşterilere madenci satışlarını ve kripto bulutu barındırma hizmetlerini sonlandırdığını belirten bir rapor yayınladı . Chainnews.com’a ek olarak, yerel Çinli gazeteci Wu Blockchain de durumu Twitter’da tartıştı .

Muhabir, “Huobi Pool, Çinli kullanıcılara hizmet vermeyi durduracağını belirtti” diye yazdı. “Halihazırda bitcoin madencilik makineleri satın almış olanlar raflardan kaldırılacak, ilginç bir şey de Huobi’nin FIL madencilik makinelerinin etkilenmeyeceğini söyledi” dedi.

Yerel Muhabir: ‘Çinli Yatırımcıların Etkisini Küçümseyemeyiz’

Gazeteci ayrıca, “Çin hükümetinin ifadesinin Bitcoin madenciliğini çökertmek olduğunu” söyledi. Wu Blockchain, Okex’in “OKB’nin fiat para birimini (RMB)” kullanmayı bıraktığını ve borsanın platform madeni parasının haberlerin ardından yuvarlandığını daha ayrıntılı olarak açıkladı.

“Çin’deki iki büyük borsa, yalnızca asgari ihtiyati tedbirler aldı. Huobi, Çinliler için madencilik makinelerinin satışını ve velayetini kaldırdı ve Okex, RMB ile platform para birimi ticaretini durdurdu, onlar hala yarın [için] bekliyorlar ”diye ekledi.

Wu Blockchain en tweet ek olarak, Huobi bir verdi deyimi genel makro ve politika muhabiri David Pan için. Yatırımcıların çıkarlarını korumak için piyasadaki son dinamik değişiklikler nedeniyle, vadeli işlem sözleşmeleri, ETP veya diğer kaldıraçlı yatırım ürünleri gibi hizmetlerin bir kısmı, belirli birkaç ülke ve bölgeden yeni kullanıcılara geçici olarak sunulmamaktadır, Pan ile paylaşılan Huobi açıklaması ”dedi.

Wu Blockchain ayrıca , Xinhua Haber Ajansı’ndan “bitcoin madenciliği ve ticaretine daha ayrıntılı olarak saldıran” bir makale paylaştı . Muhabir ayrıca , bitcoin madenciliği ve ticaretinin azaltılması konusunda “kesin bilgi” olmadığını da belirtti. Yine de yerel muhabir, bu sorunların “önümüzdeki hafta hatta bir ay” da devam edeceğine inanıyor.

Muhabir, “Çinli yatırımcılar hala kalıcı sözleşmelerin ticaret hacminin% 60’ından fazlasını oluşturuyor” dedi . “Çinli madenciler büyük miktarlarda Bitcoin ve Ethereum tutuyorlar. Çinli yatırımcıların kripto para piyasası üzerindeki etkisini küçümseyemeyiz. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir