Monero Ekibi Anonim Birinden 500.000 Dolar Bağış Aldı

Bilinmeyen bağışçı, Monero projesine 1711 XMR (yazım sırasında 486.600 $ değerinde) bağışladı.

Monero katılımcısı binaryFate, işlemin fonun kendi işlemlerinden bir değişiklik çıktısı olmadığını, bunun yerine dış kaynaktan gelen bir işlem olduğunu doğruladı.

Şöyle yazdı: “Bu gerçekten bir bağış! Bağışçıya şapka çıkarılır. Havalı konuşması veya itibar kazanma amacı yok, sadece doğrudan isimsiz yapılmış bir bağış.

Fonda Ne Kadar Para Var?

Bağış Monero Genel Fonu’na gönderildi. BinaryFate, bu fonun “bağışları Monero projesine fayda sağlamak için uygun gördüğü şekilde harcayan Çekirdek Ekip tarafından yönetildiğini ve emanet edildiğini” belirtti.

Haziran 2020’ye ait bir şeffaflık raporu, fonun geçen yıl 2108.12 XMR tuttuğunu ve bu miktarın şu anda yaklaşık 599.800 dolar değerinde olduğunu belirtiyor. Ek olarak fon, 0,09 BTC (3,200 $) içeren bir Bitcoin adresi içeriyor. Son olarak geçen ay fona daha önce 1020 XMR (277.000 $) bağışta bulunuldu.

Bu veriler ışığında, bugünkü 500.000 dolarlık bağış, Monero Genel Fonu’nun boyutunu önemli ölçüde artıracak.

Bağış Neye Harcanacak?

Daha önce, Monero’nun Genel Fonu, web hizmetleri ve barındırma ile ARM inşa robotları gibi araçlar için ödeme yapmak için kullanılıyordu.

Fonun bir kısmı da bir maaşa gidiyor. Monero çekirdek ekibinin üyeleri maaş almazken, proje, ödeme alan bir yüklenici olarak Diego “Rehrar” Salazar’ı istihdam ediyor.

Fondan öncelikli olarak sorumlu olan BinaryFate, Monero’nun bu ay bir şeffaflık raporu yayınlayacağını belirtti. Bu rapor, halka bugünkü bağışın nereye gideceği konusunda bir fikir verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir