NYU Profesörü, Elon Musk’ın Regülatörleri Kripto’ya Çektiğini Söylüyor

NYU Profesörü Scott Galloway, Tesla CEO’su Elon Musk’ın kripto alanına ek inceleme ve düzenleyiciler çektiğini söyledi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önümüzdeki 30 gün içinde Musk’ın eylemine yanıt vermesini bekliyor. Buna ek olarak, profesör yakında bir Musk parası veya Tesla parası görmeyi bekliyor.

Profesör Scott Galloway, kripto para piyasası hakkındaki görüşünü bu hafta CNN ile yaptığı röportajda paylaştı. NYU Stern School of Business’ta Pazarlama profesörü olarak 2012’de “Dünyanın En İyi 50 İşletme Okulu Profesöründen Biri” seçildi. Ayrıca L2, Red Envelope ve Prophet gibi birçok firma kurdu.

Profesör, kripto piyasasında olup bitenleri “ilginç” olarak nitelendiriyor: “Artık piyasalar üzerinde nüfuza veya daha fazla etkiye sahip olmak için rekabet eden iki varlığımız var.” İlki, dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan ve kısa bir süre önce 2017’den itibaren kripto baskısını yineleyerek FUD’u yeniden yaratan Çin . Profesör, ikincisi Tesla CEO’su Elon Musk, “her seferinde 280 karakter küçük servet kazanıp yok eden” dedi.

Galloway, “Bu, SEC’in bakış açısını nasıl hissettirdiğini açıklığa kavuşturup açmayacağını merak ediyorum, eğer buna piyasa manipülasyonu, piyasa şekillendirme, bireylerin etkisi, özellikle Elon,” diye ekledi Galloway. Bitcoin fiyatının “yıl boyunca hala yüksek” olduğunu kabul ederken, şunları doğruladı:

Hiç şüphe yok. Bu ek incelemeye neden olacak.”

Hiç kimsenin veya şirketin herhangi bir sektörü kontrol etmediği, oyuncuların gelip yatırım yapmaları için güven yaratan sağlıklı bir pazarı tanımlamaya devam etti.

Bununla birlikte, kripto piyasası için, SEC’in bir noktada yanıt vermesini bekleyerek, “Aslında, bir bireyin piyasa üzerinde inanılmaz bir etkiye sahip olduğunu görüyoruz” dedi. “Elon Musk el sallıyor, yüzlerine burnunu sokuyormuş gibi hissettiriyor” dedi. “Sağlıklı bir pazar gibi gelmiyor” dedi.

Bununla birlikte, Bitcoin’in bir menkul kıymet olmadığı için SEC’in yetki alanına girip girmediğine dair bir soru olduğunu belirten profesör, BTC’nin bir emtia türü olarak sınıflandırıldığını da sözlerine ekledi. “Bir tweet yüzünden bir varlık sınıfından 200 milyar doların silindiğini gördüğünüzde, bazı insanlara düzenleyici kurumlara ulaşmaları ve piyasa manipülasyonunun dilini açıklığa kavuşturuyor olsa bile ‘Bir şeyler yapmanız gerekiyor’ demeleri için ilham verecek. “Profesör ayrıntılı olarak şunları açıklıyor:

Regülatörler ortaya çıkıp bunu açıklığa kavuştururlarsa ve Bay Musk’ın isminden bahsetmezlerse şaşırmam ama kimin hakkında konuştukları belli olacak. Sanırım önümüzdeki 30 gün içinde burada bir şeyler olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir